Zona Hastalığına Ne iyi Gelir
Zona Hastalığına Ne iyi Gelir

Zona Hastalığına Ne iyi Gelir

SON GÜNCELLEME: Ocak 3, 2017

Zona Hastalığına Ne iyi Gelir
Zona Hastalığına Ne iyi Gelir

Gece yanığı ismiyle de bilinen zona hastalığı, yaygın olarak görülen bir cilt hastalığıdır. Vucudun dirençsiz olduğu dönemlerde ortaya çıkabilmektedir. Her yaş aralığındaki insanın başına gelebilir, spesifik bir yaş grubu gözetmez. Zona, temelde sinir ucu iltihaplanmasıdır. Özel bir şekilde görülür. Yüzde, boyunda, başta, göğüste ya da sırt üzerinde yerleşim gösterebilir. Ancak en çok yüzde görülmesi aygındır. Belirtileri arasında yanma, zonklama ve batma bulunmaktadır. Zona’ya su çiçeğine sebep olan virüs ile aynı virüs sebep olmaktadır. Zonanın direkt olarak tedavisi bulunmamaktadır. Ancak belirtileri iyileştiren etkide bulunan yöntemler mevcuttur.

Zona hastalığına en çok daha önce su çiçeği geçirmiş kişiler yakalanmaktadır. Ancak su çiçeği geçirmeyen kişilere daha kolay bulaşmaktadır. Fakat bu kişilerde zonadan önce su çiçeği gelişimi görülmektedir. Bağışık sistemi zayıf olanlar bu hastalıktan uzak durmalıdırlar. Özellikle bebekler korunma altına alınmalıdır.

Zona Hastalığına Ne iyi Gelir ?

Zona sonucu oluşan kabarcıkların üzerine çörek otu yağı sürebilirsiniz. Bunun yanında badem yağı ve hakiki zeytin yağı da iyi gelmektedir. Tedavi etmez, ancak hastalığın şikayetlerini gidermede etkilidir

Lahana yaprağını ezip suyunu çıkardıktan sonra kabarcık içeren bölgelere uygularsanız ağrı etkisini dindirebilirsiniz.

Oğul otu da zona hastalığını dindirmede etkindir. Oğıl otunu 2 su bardağı kaynatılmış su içerisine atın. 10-15 dakika kadar bekletin. Ardından bu karışımı lezyonların üzerine sürün. Bu işlem ağrılarınızı dindirecektir.

Ayrıca kontrol et:

Günlük Sakızı Nedir, Faydaları Nelerdir

İÇİNDEKİLER Günlük Sakızı Nedir, Faydaları NelerdirGünlük Sakızı Faydaları günlük sakızı zararları günlük sakızı kullanımı Günlük Sakızı Nedir, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir