Zencefil Çayı Zayıflatıyor Mu Faydaları Nelerdir

SON GÜNCELLEME: Kasım 27, 2017

Zencefil Çayı Zayıflatıyor Mu

Zencefil Çayı Zayıflatıyor Mu Faydaları Nelerdir, Başta Çin olmak üzere pek çok Asya ülkesinde sindirime yardımcı olması, şişkinliği gidermesi ve ishal tedavisinde kullanılan zencefil çayı, kilo verme üzerindeki olumlu etkileriyle de dikkat çekiyor.

Zencefil Çayı Zayıflatıyor Mu Faydaları Nelerdir
Zencefil Çayı Zayıflatıyor Mu Faydaları Nelerdir görsel

Zencefil Çayının Faydaları

Zencefil çayı sindirim sorunlarının çözülmesine yaptığı katkıların yanı sıra kolesterol düşürücü etkiye de sahiptir. Bu sayede kalp ve damar hastalıklarına karşı koruyucu bir görev gören zencefil çayı, romatizma ağrılarını da gidermektedir.

Zencefil Çayının Zararları

Normal miktarlarda tüketildiği takdirde herhangi bir yan etki yaratmayan zencefil, fazla tüketildiğinde ise mide bulantısı, gaz ve reflü gibi rahatsızlıklara yol açabilmektedir.

Zencefil Çayının Zayıflama Üzerindeki Etkisi

Yapılan araştırmalar zencefilin kan şekerini düşürdüğünü ve iştahı azalttığını ortaya koymaktadır. Zencefil tüketimi yemeklerden sonra tokluk süresini uzatmakta ve bu sayede diyete destek olmaktadır.

Zencefil Çayının Hazırlanış Şekli

Toz zencefil ile ya da taze zencefil ile çay hazırlamak mümkündür. Toz zencefille çay hazırlamak için 1 bardağa 1 çay kaşığı toz zencefil koymanız yeterlidir. Taze zencefil ile çay hazırlamak istediğinizde ise 1-2 dilim kabuğu soyulmuş taze zencefili 1 fincan suyu kaynatarak kısık ateşte pişirmeniz ve 15 dakika bekletmeniz gerekmektedir. Bal koyarak çayı tatlandırabilirsiniz.

 

Ayrıca kontrol et:

Buğday tohumu yağı faydaları

Buğday Tohumu Yağı Neye İyi Gelir?

İÇİNDEKİLER Buğday Yağının Faydaları Nelerdir?Buğday Tohumu Yağı Nasıl Kullanılır? Son zamanlarda alternatif tıbbın ilerlemesiyle doğal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir