Zayıflatan Baharatlar Nelerdir

SON GÜNCELLEME: Ağustos 7, 2018

Zayıflatan Baharatlar Nelerdir

Zayıflatan Baharatlar Nelerdir, Baharatlar harici olarak veya yemeklerin içerisinde kullanıldığında kilo vermeye etkilidir. Kilo verdiren baharatları kolaylıkla tüm aktarlarda bulabilir ve yemeklerinizle birlikte tüketebilirsiniz. Peki bu baharatlar nelerdir, birlikte inceleyelim.

Tarçın

Tarçının en önemli özelliklerinden bir tanesi tatlı krizlerini engellemesi ve tatlı ihtiyacını gidermesidir. Ayrıca tokluk hissini arttırıcı bir baharat olarak bilinir. Tarçını sade olarak tüketmek zor olacağından portakal veya elmaya serpiştirerek de tüketebilirsiniz. Araştırmacılar tarafından yapılan açıklamalara göre, tarçının kan şekerini düzenleyici etkilerinin, kilo verdiren baharatlardan biri olma nedeni olduğu belirtiliyor.

Zencefil

Zencefili taze olarak tüketmek iştahı kontrol altında tutar ve zayıflama üzerinde çok büyük etkileri bulunmaktadır. Özellikle taze şekilde tüketilmesi çay içerisinde çok olumlu olmaktadır. Ayrıca blendır ile parçalayarak çorba içerisine ekleyebilir veya yoğurt ile birlikte tüketilebilmektedir.

Zayıflatan Baharatlar Nelerdir
Zayıflatan Baharatlar Nelerdir görsel

Acı Biber

Düzenli acı biber tüketiminin kalori yakımını hızlandırdığı yönünde açıklamalar bulunmaktadır. Ayrıca acı biber sindirimi ve metabolizmayı hızlandırıcı etkileri ile bilinir. Uzmanlar tarafından yapılan açıklamalarda çorbalarda, kırmızı et ve tavuk etinde daha olumlu etkileri olduğu tespit edilmiştir.

Zerdeçal

Zerdeçal karaciğer üzerinde çok olumlu etkileri bulunan bir baharattır. İçeriğinde bulunan beta karoten maddesi sayesinde karaciğeri yenileyici etkileri vardır. Ayrıca içeriğinde yer alan bir diğer bileşen ise kurkumindir. Kurkumin bileşeni hücreler içerisinde yağ oluşumunu azaltır ve dengeleyici etkileri bulunmaktadır.

Siyah Karabiber

Karabiberin insan vücuduna en önemli etkileri sindirim sistemini hızlandırıcı etkileridir. Sindirimi kolaylaştırmaya yardımcı olan karabiber çeşni olarak kullanılır. Bununla birlikte karabiberin içerisinde yer alan piperine bileşeni yağ yakımını hızlandırıcı etkiler göstermektedir. Düzenli şekilde karabiber tüketen insanların her gün 25 dakika hafif tempolu yürüyüş etkileri sağladığı bilinmektedir.

Yukarıda saymış olduğumuz diyette kilo verdiren baharatlar sayesinde metabolizmanızı hızlandıracak ve hücrelerinizin içerisinde yer alan yağ oranını dengeleyebileceksiniz.

 

Ayrıca kontrol et:

Boyun Fıtığına Hangi Bölüm Bakar

Boyun fıtığına hangi bölüm bakar, boyun fıtığı boyun omurları arasında yer alan kıkırdakların bazı nedenlere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir