Yüzdeki istenmeyen Tüyler için Çözüm

SON GÜNCELLEME: Ağustos 7, 2018

Yüzdeki istenmeyen Tüyler için Çözüm

Yüzdeki istenmeyen Tüyler için Çözüm, Bazı dönemlerde yüzümüzün özellikle yanak bölgelerinde şeftali tüylerine benzer tüyler oluşmakta ve bu tüyler alındığında daha da sert bir şekilde çıkmaktadırlar. kadınlar arasında çok sık yaşanan yüzdeki tüylenme, sosyal hayatta duruşumuzu ve psikolojimizi son derece olumsuz şekilde etkileyen bir durumdur. Kendimize güvenimizin gitmemesi ve pürüzsüz bir cilt yapısına sahip olabilmek için bu tüylerden çok kısa bir süre içerisinde kurtulmak isteriz. İşte bizde sizin için yüz bölgesinde oluşan istenmeyen tüylerden kurtulmanın doğal yollarını araştırdık.

Yüzdeki istenmeyen Tüyler için Çözüm
Yüzdeki istenmeyen Tüyler için Çözüm görsel

Yüzdeki Tüylerden Kurtulma Yolları

* Öncelikle yarım kahve fincanı kadar suyumuzun içerisine, kahve fincanının dörtte biri kadar limon suyu ve 2 kahve fincanı şeker ilave ediyoruz ve kaynaması için ocağımızda ateşe koyuyoruz. Ardından suyumuz kaynayana kadar hafif hareketlerle karıştırmaya devam ediyoruz. Karışımımız bir miktar kıvam aldığında ocaktan alıyoruz ve oda sıcaklığına ulaşana kadar bekletiyoruz.

* Ardından yüzümüzde tüylenme görülen bölgeler için hazırlamış olduğumuz doğal karışımımızı uygulamadan önce parmağımızın ucuyla tüylenme olan bölgelere un sürüyoruz ve un bu bölgede yer alan yağlanmaların emilmesini sağlayacaktır. Burada un kullanmak istemiyorsanız, mısır nişastası ile aynı etkiyi yaratabilirsiniz.

* Unu tüylenmiş olan bölgelerimize yedirdikten sonra ilk adımda hazırlamış olduğumuz ve soğuması için kenara aldığımız karışımımızı aynı şekilde parmak uçlarınızla tüylenmelerin meydana geldiği bölgelere uygulayın ve çok iyi şekilde yayarak tüylenmiş bölgelerin emmesini sağlayın. Yüzdeki tüyler için doğal çözüm etkisi görülebilmesi için karışımın ince bir şekilde cilt yüzeyine yayılması gerekmektedir.

* Ardından yüzünüzde tüylenme olan bölgelere pamuk şeritleri yapıştırın ve yüzünüzde ılık halde bulunan karışım soğuduğunda bu şeritleri çekin ve alın. Bu sayede zorluk yaşamadan tüyleride almış olacaksınız. Pamuklu şeritleri yüzümüze yapıştırdıktan sonra yaklaşık olarak 3 dakika kadar beklemek yeterli olacaktır.

* Yüzdeki tüylerden kurtulmanın en doğal yolu olan bu karışımımızı kullandıktan sonra artan kısmını buzdolabınızda saklayabilirsiniz. Tekrar kullanmak istediğinizde ısıtmanız yeterli olacaktır. Ancak tekrar kullanırken benmari usulü ısıtılması gerekmektedir.

Not: Bu karışımı çok iyi şekilde karıştırdığınız taktirde cildinizde hiç tüylenme kalmayacaktır. Özellikle çok sık yapılmasını tavsiye etmiyoruz, tavsiye etmememizin nedeni ise karışımın cildinize zarar vermesi değil, tüylerin çok sık alındığında çeşitli alerjik reaksiyonlara neden olabilmesidir.

 

Ayrıca kontrol et:

Boyun Fıtığına Hangi Bölüm Bakar

Boyun fıtığına hangi bölüm bakar, boyun fıtığı boyun omurları arasında yer alan kıkırdakların bazı nedenlere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir