Yüksek Tansiyon Problemi

SON GÜNCELLEME: Ağustos 7, 2018

Yüksek Tansiyon Problemi

Yüksek Tansiyon Problemi, Tansiyon, vücutta bir çok mekanizmayla bağlantılı olduğundan tansiyonu etkileyen bir çok neden bulunmaktadır. Kalbin atışından, damarların durumuna kadar bir çok nedenden tansiyon sorunu ortaya çıkabilmektedir. Bu nedenle tansiyon konusu oldukça geniş çaplı bir konudur.

Bunun yanı sıra vücutta bulunan hormonlar da tansiyonu etkileyebilen faktörlerdendir. Tansiyon hastalarının çoğunun bu hastalığı genetik nedenlerden kaynaklanmaktadır.

Yüksek Tansiyon Problemi
Yüksek Tansiyon Problemi görsel

Tansiyonun genetik nedenlerden ötürü ortaya çıktığı kişilerde, bu tansiyonun herhangi bir organda ortaya çıkması söz konusu değildir. Hangi organla ilgili bir sıkıntı olduğu belirlenemeyebilir. Bu gibi durumlarda tansiyon hastalığı tamamen genetiktir. Zaten tansiyonun nedeni belirlenebiliyorsa, bunlara Hipertansiyon adı verilmektedir.

Sarımsağın, damar sertliğini engelleyici etkiye sahip bir maddeye sahip olduğu bilinmektedir. Bu nedenle sarımsak tüketimi bu açıdan oldukça faydalı bir besindir.

Burada toplumda oluşan bir yanlış kanı bulunmaktadır. Sarımsak, ilaç olarak kullanılmaması gereken bir maddedir. Tansiyonu çıkan bir kişinin tansiyonunu düşürmek adına ilaç olarak sarımsak kullanması doğru olmaz. Fakat uzun süreçte sarımsak tüketiminin, damar sertliği ve tansiyon gibi sorunların önüne geçmede etkili olduğu söylenebilir.

 

Ayrıca kontrol et:

Boyun Fıtığına Hangi Bölüm Bakar

Boyun fıtığına hangi bölüm bakar, boyun fıtığı boyun omurları arasında yer alan kıkırdakların bazı nedenlere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir