Yüksek Tansiyon İçin Şifalı Çay Ne iyi Gelir Ki

SON GÜNCELLEME: Ağustos 7, 2018

Yüksek Tansiyon İçin Şifalı Çay Ne iyi Gelir Ki

Yüksek Tansiyon İçin Şifalı Çay Ne iyi Gelir Ki, Yüksek tansiyon, kan basıncının yükselmesi ile oluşan tehlikeli bir hastalıktır. Küçük tansiyonun 9 üzerinde ve büyük tansiyonun 14 üzerinde seyretmesi hipertansiyon olarak adlandırılır ve kontrol altına alınmazsa kalp – damar hastalıkları gibi önemli sorunlara yol açabilir. Daha da kötüsü felç geçirme riski artar.

Tansiyon her çıktığında insan vücudunda bazı tahribatlara yol açar. Bunlardan en hafifi baş ağrısı ve sersemlik durumudur. Tansiyonunun çıktığını genellikle başının ağrımasından tahmin edebilen tansiyon hastaları hemen ilaca sarılmak yerine yüksek tansiyon düşürücü bazı şifalı bitki çaylarını da denemelidirler.

Yüksek Tansiyon İçin Şifalı Çay Ne iyi Gelir Ki
Yüksek Tansiyon İçin Şifalı Çay Ne iyi Gelir Ki görsel

Yüksek tansiyonun düzenlenmesi için çok işe yarayan bitki çayları kullanılırken, günlük düzenli olarak alınması gereken bir ilaç varsa eğer, doktorunuz ile iletişim halinde olmalısınız. İlacın da etkisi ile fazlaca düşen tansiyon bu kez de farklı hasarlara yol açacağından, doktor kontrolünde ilacın dozajı azaltılmalıdır. Ailede tansiyon hastalığı var ise muhtemelen ilerleyen yaşlarda sizde de çıkacaktır. Böyle bir durumda tansiyon hastası adayı olduğunuzu asla unutmamalı ve beslenme tarzınıza çok dikkat etmelisiniz.

Yüksek tansiyon düzenleyici en etkili çay hibiskus yani narçiçeği çayıdır. Bu çay bir numaralı tansiyon düşürücüdür. Etkisi oldukça fazla olduğu için günde bir bardak içilmesi yeterlidir. Tansiyon ve şeker düşüklüğü yaşayan kişilerin ise kesinlikle uzak durması gereken bir bitki çayıdır. Kaynamış bir bardak suda 5 dakika demlenen 2 kaşık narçiçeği tansiyonu düşürmek için yeterlidir. Fakat düzenli kullanılmalı ve doktor tarafından tansiyon takip çizelgesi oluşturulmalıdır. İlaç kullanıyorsanız eğer bu ilaçtan tamamen kurtulmanıza vesile olabilir.

 

Ayrıca kontrol et:

Kalça Ağrısına Ne iyi Gelir

Kalça Ağrısına Ne iyi Gelir?

Kalça ağrısına ne iyi Gelir? Kalça ağrısı nasıl geçer? sorularının cevabı yazımızın devamında. Son zamanların önemli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir