Yoğurt’un Zayıflatıcı Etkisi Hakkında Bilmedikleriniz

SON GÜNCELLEME: Ağustos 7, 2018

Yoğurt’un Zayıflatıcı Etkisi Hakkında Bilmedikleriniz

Yoğurt’un Zayıflatıcı Etkisi Hakkında Bilmedikleriniz, Türk insanının sofrasından eksik olmayan bir yiyecek olan yoğurt’un zayıflatıcı özelliği uzmanlar tarafından söyleniyor. Bunu duyanlarda yoğurt yiyerek zayıflamaya çalışıyor ama bu ne kadar doğru, gerçekten zayıflamaya yardımcı oluyor mu? Vücudun hangi bölgesinde zayıflama etkisi yaratıyor, tüm bunlar hakkında sizi bilgilendirmek için detaylı bir araştırma yaptık. Şimdi bu araştırmalarımızın sonuçlarına bakalım.

Uzmanların araştırmalarına göre yoğurt yiyen kişilerin en çok karın bölgesinde zayıflamalar gözlenmiş ve bu kiloların daha çok yağ yakımından kaynaklandığı açıklanmış, yani yoğurt’un yağ yakımına destek verdiği ortaya çıkmıştır.

Yoğurt’un Zayıflatıcı Etkisi Hakkında Bilmedikleriniz
Yoğurt’un Zayıflatıcı Etkisi Hakkında Bilmedikleriniz görsel

Yurt dışında bir derginin araştırmasına göre düşük kalorili diyet yapan kişiler her öğün bir kase yağsız yoğurt yiyerek, bunu yapmayanlara nazaran %22 daha fazla kilo veriyor. Yoğurtun hazımsızlığa iyi geldiğini bilmeyen yoktur sanırım, bu yüzden her öğünde bir kaç kaşıkta olsa yoğurt yemekte fayda var.

Yoğurt tüketen insanlar hızlı kilo verirken ayı zamanda kaslarını korumuş oluyorlar. Vücuttaki yağlar erirken yoğun kalsiyum vitamininden dolayı kaslarda gelişmeler oluyor. Kadınlar her zaman her yerimi eritiyorum, şu göbek gitmiyor diye dert yakınırlar. Aslında karın kısmı en yavaş şekilde zayıflayan kısımdır ve bunu fark etmek biraz zaman almaktadır. Sadece diyeti bırakmadan sabırlı bir şekilde diyete devam etmeli ve mümkünse akşamları yoğurt yemelisiniz. Yoğurt insanı tok tutar ve yediklerinizden ekstra bir lezzet alırsınız.

Yapılan bir araştırmaya göre ise; 20 kalorilik olan ayran, kayısılı yoğurt ile kayısı tatlısı yiyen kişilerin aynı kaloriyi almalarına rağmen, yoğurt yiyen kişilerin daha tok olduğu ve daha tatminkar olduklarına dikkat çekilmiş. Yoğurtun tok tuttuğunu anlamış olduk, diyetlerde önemli olanda budur zaten, hem kilo verdiren yiyecekler, hem de tok tutan yiyecekler yemek gerekir.

Yoğurt’ta yer alan vitaminler ise; Kalsiyum, B12, B2, fosfor ve protein bakımından çok zengin olmasından dolayı kadınların özellikle menapoz dönemlerinde ve vejeteryan olan kişilerin tüketmesi gerekiyor. Çocuklarınıza yoğurt yeme alışkanlığı kazandırın, kemik gelişimleri bu şekilde gelişecek ve çok güçlü kişiler olacaklardır.

İspanya’da yapılan bir diğer araştırma, tam 5.000 kişinin üzerinde denenmiş, süt ile süt ürünleri tüketen bu 5.000 kişide yüksek tansiyon riski tüketmeyenlere göre %50 daha az olduğu gözlemlendi. Düşük yağ oranına sahip yoğurt tüketimi, vücuttaki kolestrolü dengeliyor ve yüksek tansiyonu önlüyor.

Faydalarını saya saya bitiremeyeceğimiz olan yoğurt’un kilo vermenize yardımcı, içindeki vitaminler sayesinde kemik gelişimine katkısı, yüksek tansiyon riskini azaltması gibi ana başlıklarda toplayabiliriz. Sizde yoğurt tüketerek hem hastalıklardan korunabilir, hem de kilo verebilirsiniz.

Ayrıca kontrol et:

Boyun Fıtığına Hangi Bölüm Bakar

Boyun fıtığına hangi bölüm bakar, boyun fıtığı boyun omurları arasında yer alan kıkırdakların bazı nedenlere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir