Yaz Aylarında Saç Bakımı Nasıl Yapılır

SON GÜNCELLEME: Ağustos 7, 2018

Yaz Aylarında Saç Bakımı Nasıl Yapılır

Yaz Aylarında Saç Bakımı Nasıl Yapılır, Saç bakımı güzelliğine önem veren tüm kadınların hassasiyet gösterdiği bir konu. Yaz aylarının yaklaştığı şu günlerde ise saç bakımına ayrı bir özen göstermek gerekiyor. Zira güneşin de etkisiyle saçlar kuruyabiliyor ve daha fazla ilgiye ihtiyaç duyabiliyor. Saç bakımı yaptırmak için her zaman kuaföre gidecek vakit bulamıyorsanız evde saç bakımı nasıl yapılır sorusuna bu yazımızı okuyarak cevap bulabilirsiniz.

Yaz Aylarında Saç Bakımı Nasıl Yapılır
Yaz Aylarında Saç Bakımı Nasıl Yapılır görsel

Yaz Mevsiminde Saç Bakımı İçin Neler Yapılmalı?

-Aşırı sıcaklar ve güneş sebebiyle saçlarda nem oluşmakta ve oluşan bu nem saç köklerine zarar verebilmektedir. Saçlarda kabarmalar, kırıklar ve dökülmeler meydana gelebilir. Şampuanınızda kısa süreliğine değişiklik yaparak saç bakımınızı gerçekleştirebilirsiniz.

-Saç kırıkları saçlarınızın sağlıksız görünmesindeki başlıca sebepler arasında. Bu nedenle saç bakımı için 5-6 haftada bir kırık saç uçlarınızı kestirmeye özen göstermelisiniz.

Saç bakımı için saçlarınızı kuruturken saç kurutma makinesini en düşük sıcaklığa ayarlayın. Eğer mümkünse saçlarınızı kendi haline kurumaya da bırakabilirsiniz.

-Yaz aylarında saçlarda daha fazla elektriklenme ve kabarma meydana gelmektedir. Doğal saç bakımı yapmak istiyorsanız elektriklenme ve kabarmayı engelleyen doğal ürünlerden kullanabilirsiniz.

-Yazın deniz ve havuz suyunun etkisiyle saçlar daha fazla yıprandığından saç dökülmesi artabiliyor. Saç bakımı evde nasıl yapılır diye düşünüyorsanız saçlarınızı çok fazla yıkamamanız gerektiğini bilmelisiniz. Aksi takdirde saçlarınızın yağ dengesi bozulacak ve saçlarınız daha hızlı bir şeklide yağlanacaktır.

-Saç bakımı için jöle kullanmamakta önemli. Eğer jöle kullanmakta vazgeçemiyorsanız aynı gün saçlarınızı yıkamaya dikkat etmelisiniz.

-Stresten uzak durmakta sağlıklı saçlara sahip olmak için büyük önem taşımaktadır.

 

Ayrıca kontrol et:

Boyun Fıtığına Hangi Bölüm Bakar

Boyun fıtığına hangi bölüm bakar, boyun fıtığı boyun omurları arasında yer alan kıkırdakların bazı nedenlere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir