Yanığa Ne İyi Gelir ?

SON GÜNCELLEME: Ağustos 7, 2018

Yanığa Ne İyi Gelir
Yanığa Ne İyi Gelir

Yanığa Ne İyi Gelir

Yanık durumu son derece ağrılı ve sancılı bir süreçtir. Böyle bir durumda telaş yapmadan sakin bir şekilde ilk yardım uygulamalısınız. Yanık halinde eskilerin uyguladığı salça, diş macunu ve yoğurt gibi uygulamalardan kesinlikle uzak durmalısınız. Bu tür uygulamalar bölgenin iltihaplanmasına yanık bölgesinin tahriş olmasına sebep olarak iyileşme sürecini uzatabilir aynı zamanda yanık bölgesin de iz kalmasına da sebep olabilmektedir.Yanık halinde ilk olarak bölgeye eğer yanınız da bulunuyor ise yanık kremi uygulamalısınız. En doğru yöntem budur. Ancak o anda yanınız da yanık kremi yok ise doğal yöntemleri uygulayabilirsiniz.

Yanık Nasıl Geçer

Yanık halinde ilk olarak bir patatesi ince dilimlere bölüp yanan bölge üstüne koymalısınız. Bu uygulama sayesinde yanık bölgede ki sızlama geçecek ve patatesin içinde ki etkin madde sayesinde iyileşme süreci hızlanacaktır. Diğer bir yanık tedavi yöntemi ise yumurta akıdır. Yanık bölgeye yumurta akı uygulanması halinde iyileşme süreci hızlanacak aynı zamanda bölge de yanık izinden eser kalmayacaktır. Yumurtanın yenileyici özelliği sayesinde yanık sorunu kısa zamanda ortadan kalkacaktır. Yumurtayı kırıp sarısını ayırdıktan sonra yanan bölgeye beyazını ince bir tabaka şeklinde sürün sonrasında yaklaşık 5 dakika sonra bölgede kuruma meydana gelecektir. Tabaka şeklinde kapanan bölge üzerine tekrar yumurtanın akını sürün, bu uygulamayı 3-4 defa tekrarlayın. Günde 1 defa yaklaşık 3 gün uygulama sonrasında iyileşme görülecektir.

Ayrıca kontrol et:

Sinüzite Ne İyi Gelir?

İÇİNDEKİLER Sinüzite Ne İyi Gelir?Tuzlu SuGreyfurt ile Sinüzüt TedavisiSıcak Su ile Sinüzit TedavisiSarımsak ile Sinüzit …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir