Yaban Mersini Sağlığa Faydaları

SON GÜNCELLEME: Ekim 21, 2017

Yaban Mersini Sağlığa Faydaları

Yaban Mersini Sağlığa Faydaları, Kış aylarında üst solunum hastalıklarından korunmak için meyvelere baş vurmaktayız. Bugün sizlere sağlığımız açısından çok önemli yer teşkil eden küçücük bir meyve olan ama yararları bir ansiklopediyi dolduracak büyük olan Yaban Mersininden bahsedeceğim. İlk nedir yaban mersini ana vatanı neredir. Fundagillerdendir Amerika, Karadeniz bölgelerinde fazlaca bulunur. İçerdiği C,A vitaminlerinin yanında organik asitler pektin ,tenin,ve yararlı şekerleri de bünyesinde bulunduran devasa bir bitkidir.Hatta meyvenin kendine öz rengini veren proantosiyanıdı bünyesinde bulunduran farklı lezzeti olan bir meyvedir Gelelim faydalarına; Kuvvetli antioksidan olduğundan hücrelere zarar veren zararlı molekülleri parçalar ve kandaki zararlı toksinlerin dışarı atılmasını sağlar.Hanımlar yaşlanmanızı geciktirmek istiyorsanız düzenli olarak tüketin derim.İçinde bulunan tenin sayesinde kronik ağrılarınızda düzenli tükettiğinizde kurtulursunuz bu bir mucizedir.

Yaban Mersini Sağlığa Faydaları
Yaban Mersini Sağlığa Faydaları görsel

Hücrelerimiz belirli bir yaştan sonra yenilenmez fakat Yaban Mersini öyle bir meyve ki hücrelerimizi yenilenmesine destek olarak zinde kalmamızı sağlar. kış aylarında okula giden çocuklarımız boğaz ağrıları bizi bazı bitkisel arayışlar içine sokar. Fazla uzağa gitmenize gerek yok sevgili anneler.İster çayını yapıp içirin ister ellerine verin kuru yemiş gibi yemlerini önerin boğaz ağrısı aynı zamana da idrar yollarındaki enfeksiyonlara iyi geldiğini bir müddet sonra siz kendiniz zaten fark edeceksiniz.Midesinden şikayeti olan bay , bayanlar düzenli olarak bu meyveyi kullandığınız da emin olun (tarafından denenmiştir )mide ülserinden eser kalmadığı gibi diş hastalıklarından ve aftlardan kurtulacaksınız.Ama mutlaka düzenli kullanacaksınız.yararları saymakla tükenmeyen kendi küçük yararları devasa olan meyve aynı zamanda kalp ve damar dostu olduğundan kalp kriz riskini minimum düseye indirir.Sinirleriniz hep gergince antideprasan yerine her gün bir avuç yaban mersini yemeğe ne dersiniz ?Göz hastalıklarının hemen hemen hepsine yakalanmamızı minimum düseye indirir.

Sevgili okurlar bence en büyük mucizesi ise içinde bulundurduğu antioksidanların haricinde selenyum,A,B,ve e vitaminlerinin fazlalığından dolayı ayrıca bünyesinde bulundurduğu çinko,sodyum,potasyum,bakır,kalsıyum,magnezyum,fosfor,mangenez,sinirsel bozuklukları iyileştirirken nöronların ölümünü engelleyerek beyin hücrelerini koruyarak Alzheimer hastalığını tedavide en büyük yardımcımızdır.Bundan büyük nimet olabilir mi ?Çağın hastalığı Kansere yakalanmamamıza yardımcıdır. Evet sevgili okurlarım Yüce yaradan yarattığı kulunun hastalıkları için İbni Sinanın ‘da belirttiği gibi yeryüzünde yetişen her meyve sebzede şifa işaret etmiştir. Kimyasallara gelince bana göre tabii sadece bir rant piyasası senin vücudunda yan etkileri nelermiş o piyasayı hiç bağlamıyor.Ben her zaman derim ki ?Şifa yaradandan ve topraktan bize ulaşan sebze ve meyvelerdendir.Keşke hırslarımız yüzünden doğayı katletmeseydik ve organik kalabilseydik de bizden sonra gelecek nesillere tertemiz bir dünya bıraksaydık ne dersiniz haksız mıyım?

Ayrıca kontrol et:

Buğday tohumu yağı faydaları

Buğday Tohumu Yağı Neye İyi Gelir?

İÇİNDEKİLER Buğday Yağının Faydaları Nelerdir?Buğday Tohumu Yağı Nasıl Kullanılır? Son zamanlarda alternatif tıbbın ilerlemesiyle doğal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir