Vücut Dengesini Koru, Hastalıktan Kurtul

SON GÜNCELLEME: Ağustos 7, 2018

Vücut Dengesini Koru, Hastalıktan Kurtul
Vücut Dengesini Koru, Hastalıktan Kurtul

Denge; canlı cansız her sistemde bulunur ve bozulması halinde o sistemi yıkılmaya mahkûm eder. Doğa da bulunan her canlı da 0-14 arasındaki rakamlarla belirlenen bir pH değeri vardır. Bu değere göre 0-6 arası asidik, 7 nötr ve 8-14 arası da baziktir. Gibi insanın da bir dengesi vardır. Vücut dengemizin pH’ı 7,4’tür ve alkalidir. Bir insan eğer sağlıklı kalmak istiyor ve kendi adına kilo kontrolü yapmak istiyorsa bu dengeyi tutturmak ve korumak zorundadır.

Alkali diyeti tam olarak bu prensibe dayanır. Yani kişi; alkali diyetinde vücuduna sadece alkali gıdalar alır ve alkali su içer. Tüm sebzeler, bütün baharatlar, domates, fındık, badem, muz, portakal, mandalina, üzüm, şeftali vb. besinler alkalidir. Kızartmalar, çay, kahve, et ürünleri, süt ürünleri, şeker ve şekerli gıdalar, hazır gıdalar ise asidiktir. Alkali su yapmak içinse; 2, 5 litre suya iki yemek kaşığı İngiliz sodası veya karbonat eklemek yeterli olacaktır. Bu suyu gün içinde tüm öğünlere yayarak içmek gerekmektedir. Alkali diyetinde tüm bu kurallara uyarak ayda 7-8 kilo verebilirsiniz. Alkali diyeti hemen herkesin kolaylıkla yapabileceği ve bırakmak istemeyeceği bir diyettir. Çünkü alkali diyeti yapan kişi kendisini gitgide daha rahat, hafif ve iyi hissedecek ve bu hissin geçmesini istemeyecektir. Zamanla sağlığına kavuşması ve kilo kontrolü sağlaması da kişiyi ayrıca motive edecektir. En etkili alkali diyeti için ziyaret edebilirsiniz; https://www.sagliklidiyetlistesi.com/2015/12/1-haftada-3-kilo-verdiren-alkali-diyeti.html

Dengem Yerinde Ama Kilom Fazla

Eğer vücut dengeniz yerindeyse ama biraz kilo fazlanız varsa sizi bu fazlalıklardan kısa sürede kurtaracak iki diyet önerimiz var. İlk önerimiz; 10 günde 3 kilo verdiren diyet. Bu diyette ilk kural kesinlikle tuz, şeker ve karbonhidrat tüketmemektir. Ayrıca sıkı bir kahvaltı ile güne başlamalı, öğle ve akşam yemeklerinde ızgara veya haşlama bir et türünü bol yeşillikli salata ile tüketmelisiniz. Her diyette olduğu gibi; içeceğiniz 2-3 litre su, yarım kâse yoğurt ve 1 saat egzersiz de size diyet boyu zindelik verecek ve fazlalıklarınızdan kurtulmanızda yardımcı olacaktır.

İkinci diyet önerimiz patates diyeti; her öğün 2 adet haşlanmış patates, 1 kâse yoğurt ve 1 kâse salata yiyerek yapacağınız bu diyetin süresi 3 günü geçmemelidir. Ayrıca haşlanmış patates 1 haftada yavaş yavaş bırakılmalıdır. Su içerek ve spor yaparak destekleyebileceğiniz patates diyetini tekrar yapmak için en az 3 ay beklemek durumundasınız. Patates birçok insanın düşüncesinin aksine kilo aldıran değil doğru bir şekilde tüketildiğin de kilo verdiren bir besindir. Ülkemizde genelde bol yağlı ve soslu yediğimiz patates herkes tarafından kalorili ve şişmanlatıcı olarak akılda kalmıştır ve diyet programlarına eklenmez. Aslında yüzde yetmişi su olan patates hem oldukça sağlıklıdır hem de içinde birçok faydalı vitamin ve mineral bulundurur.

Patates diyeti nasıl uygulanır; https://www.sagliklidiyetlistesi.com/2015/12/patates-diyeti-ile-hizli-kilo-vermek.html

Ayrıca kontrol et:

Boyun Fıtığına Hangi Bölüm Bakar

Boyun fıtığına hangi bölüm bakar, boyun fıtığı boyun omurları arasında yer alan kıkırdakların bazı nedenlere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir