Vücudunuzu Sigara Ve Nikotinden Arındırın

SON GÜNCELLEME: Ağustos 7, 2018

Vücudunuzu Sigara Ve Nikotinden Arındırın

Vücudunuzu Sigara Ve Nikotinden Arındırın, Eğer sigara içiyorsanız veya sigaradan uzaklaşmak istiyorsanız sizlere vereceğimiz bir kaç besini mutlaka sofranızda bulundurun. Bu şekilde sigaradan uzaklaşmış ve vücudunuzu nikotinden arındırmış olacaksınız.

Sigara kullanan herkesin vücudunda nikotin birikir ve yıllarca bu nikotini vücudunuzda taşırsınız. Vücudunuzda taşıdığınız bu nikotin vücudunuzun her hangi bir hormonuna veya organına direk etki eder.

Örnek verecek olursak vücutta biriken nikotinler yüzünden ani bir kriz bazı insanlarda aşırı sinir duygusu yaratabilir. Bazılarında ise inanılmaz bir duygusallık hissi verebilir. Kısacası nikotin insan vücuduna fiziksel zararlar verir.

Vücudunuzu Sigara Ve Nikotinden Arındırın
Vücudunuzu Sigara Ve Nikotinden Arındırın görsel

Sizde yıllarda sigara kullandıysanız veya sigarayı bıraktıysanız vücudunuzdaki nikotini atmanız ve ondan tamamen kurtulmanız gerekmektedir. Vücudunuzdan nikotini tamamen arındırmak istiyorsanız gün içerisinde sofralarınızda bazı besinleri bulundurmanız gerekmektedir. Bu besinler vücudunuzdaki nikotini temizleyecek ve nikotinden arındıracaktır.

Hangi besinler nikotini arındırır?

Vücudunuzdaki nikotini vücudunuzdan tamamen arındırmak istiyorsanız aşağıdaki besinleri yemeklerinizde veya sofranızda hazır bulundurmanız gerekmektedir.

Isırgan Otu : Isırgan otu vücudunuzdaki nikotini tamamen arındırmaya yardımcı olur. Özellikle ısırgan otu içerisinde bulunan demir ve dezenfektan özelliği sayesinde vücudunuzda biriken nikotinlerden bir an önce kurtulabilirsiniz.

Havuç Suyu : Bir adet sigara içtiğinizde o sigaranın bıraktığı nikotin vücudunuzda 3 gün kadar kalır. Bu sırada bu nikotin cildinize çok zarar verir. Hızlı yaşlanma ve sarkmalar bu nedenle artar. Eğer bu gibi cilt sorunlarından kurtulmak isterseniz sofralarınızda veya ara öğünlerde havuç sularından yararlanabilirsiniz. Havuç suyu vitaminler açısından oldukça zengindir ve cildinizin yenilenmesini sağlar.

Kivi : Vücudunuzdan nikotini arındırmanın diğer bir yolu da kivi yemektir. Kivi içerisinde bol miktarda vitamin barındırır ve anti nikotincidir. Bu nedenle nikotini en iyi arındıran besinlerden bir tanesi de kividir.

Su : İnsan yaşamının olmazsa olmazı olan su , sağlık açısından önem taşıdığı gibi vücudun hemen hemen her ihtiyacını barındıran yapı taşları hücrelerin yenilenmesini sağlar. Sigara ve içerisinde bulunan kimyasallar cilt hücrelerini öldürür. Cilt hücrelerini yenileyen en önemli şeylerden bir tanesi de sudur. Bu nedenle çabuk yaşlanmak ve cildinizdeki ölü hücreleri tekrardan hayata geçirmek aynı zamanda da vücudunuzdan nikotini bir an önce arındırmak istiyorsanız mutlaka günde 2 litre su içmelisiniz.

 

Ayrıca kontrol et:

Şişmanlığın Sağlığa Olumsuz Etkileri

Şişmanlığın Sağlığa Olumsuz Etkileri Şişmanlığın Sağlığa Olumsuz Etkileri, Beslenme hataları ve beraberinde gelen şişmanlık birçok …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir