Üzüm Diyeti Nasıl Yapılır

SON GÜNCELLEME: Ağustos 7, 2018

Üzüm Diyeti

Üzüm Diyeti, Üzüm diyeti sayesinde mevsim değişikliklerinde bile vücudunuzun kısa sürede toksinlerden arınıp zinde ve enerjik olduğunu göreceksiniz. Uzmanların sağlık iksiri ya da bitkisel süt olarak adlandırdıkları üzüm içinde fazla miktarda su barındırdığından yaz aylarında vücudumuzun su ihtiyacını fazlası ile karşılamış olur. Bunun yanı sıra içinde barındırdığı lifler sayesinde bağırsakların yumuşamasına ve organizmadaki toksinlerden hızlı bir şekilde arınmasına neden olur.

Üzüm diyet programı alternatif diyet programlarının aksine sıkı bir  diyet programıdır, kısa süreli bir diyet programı olduğu için ilk günü bitirdiğinizde üzüm diyet programının hiçte zor olmadığını sizde göreceksiniz. Kuytu.net olarak 3 günlük üzüm diyet listesini  sizlerle paylaşalım.

Üzüm Diyeti
Üzüm Diyeti görsel

1. Gün; sabah uyandığınızda ilk olarak 1-2 bardak ılık su için, kahvaltınızda 1 bardak üzüm suyu, 30 gram sütlü yulaf ezmesi, 2 çay kaşığı bal, ara öğün 1 bardak ılık su, 1 bardak üzüm suyu, öğlen ve akşam yemeği listesi aynıdır. 1 bardak üzüm suyu, 50 gram sütlü yulaf ezmesi, 2 çay kaşığı bal, yatmadan 1 saat kadar önce 1 bardak ılık su, 1 bardak üzüm suyu.

2. Gün; sabah uyandığınızda 1-2 bardak ılık su, kahvaltıda 1 tabak haşlanmış üzüm, 1 tabak haşlanmış pirinç, 1 porsiyon yağsız yoğurt, 2 çay kaşığı bal, ara öğün 1 bardak ılık su, öğlen ve akşam yemeği listesi aynıdır. 1 porsiyon haşlanmış üzüm, 1 porsiyon haşlanmış pirinç, 1 porsiyon yağsız yoğurt, 2 çay kaşığı bal, yatmadan 1 saat kadar önce 1 bardak ılık su

3. Gün; sabah uyandığınızda 1-2 bardak ılık su, kahvaltıda 1 porsiyon tavuk suyu çorba, 1 salkım üzüm, 1 dilim kepekli ekmek, ara öğün 1 bardak ılık su, öğlen ve akşam  yemek listesi diğer günlerde olduğu gibi aynı şekilde uygulanıyor. 1 porsiyon tavuk suyu çorba, 1 salkım üzüm, 50 gram beyaz peynir, 100 gram ızgara hindi, 1 dilim kepekli ekmek, yatmadan 1 saat kadar önce 1 bardak ılık su.
Üzüm diyet listesinde bulunan bazı besinlerin hazırlanışını da Kuytu.net paylaşmak isteriz.

Haşlanmış pirinç; tenceremize 2 bardak su ve 1 tatlı kaşığı tuz ilave edip kaynatıyoruz. Suyumuz kaynadıktan sonra pirinci ekleyip kısık ateşte suyunu çekene kadar pişirin. Pişen pirinçlerin suyunu süzdükten sonra 1 çay kaşığı zeytinyağı ile harmanlayıp ılık bir şekilde tüketebilirsiniz.

Sütlü yulaf ezmesi; 2 bardak yulaf ezmesini 2 bardak süt ile bir kaba koyun, içine 2 çay kaşığı balda ekleyip iyice karıştırdıktan sonra soğuk bir şekilde tüketebilirsiniz.

Haşlanmış üzüm; aldığımız üzümlerin iri ve sulu olmasına özen gösterin, üzümlerimizi bir tencereye koyup tencerenin yarısına gelecek kadar su ilave ettikten sonra 2 ila 3 dakika kısık ateşte haşlayıp tüketebilirsiniz. Diyet programlarını uygularken bunu egzersizler ve fiziksel aktivitelerle tamamlamanız, daha hızlı ve sağlıklı zayıflamanızı sağlar.

Ayrıca kontrol et:

Boyun Fıtığına Hangi Bölüm Bakar

Boyun fıtığına hangi bölüm bakar, boyun fıtığı boyun omurları arasında yer alan kıkırdakların bazı nedenlere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir