Uyku Apnesi Bitkisel Tedavi

SON GÜNCELLEME: Şubat 11, 2018

Uyku Apnesi Bitkisel Tedavi, Uyku apnesi bitkisel tedavi olarak, tedavi edilebilen ve günümüzde bir çok kişide olabilecek hastalıklardan bir tanesidir. Uyku apnesi nedir ? Gün içerisinde bir çok nedene bağlı olarak yorgun ve halsiz düşebilirsiniz. Bu durum bazen kimilerine göre doktora gitme nedeni bile olabilmektedir. Eğer her gece düzenli bir şekilde horluyorsanız ve gün içerisinde kendinizi yorgun hissediyorsanız, “uyku apnesi” sizde de olabilir.

uyku apnesi tedavisi

Uyku apnesi olup, olmadığımızı nasıl anlarız ?

Evet, bir çok kişinin aklında bu soru yer alıyor. Sizde uyku apnesi olup olmadığınızı anlamamız için bazı doktorlardan çeşitli bilgiler alarak bir soru bölümü oluşturduk, bu soruları dikkatlice okuyarak cevaplayınız. Uyku apnesi testine hazırmısınız ?

 • Sabahları yataktan kalktığınızda kendinizi yorgun hissediyor musunuz ?
 • Nefesinizin durduğu ya da iç çekme şeklinde düzensiz soluma işlemi gerçekleşiyor mu ?
 • Gün içerisinde çok yorgun, halsiz ve bitkin oluyor musunuz ?
 • Enerjiniz, her geçen gün daha az mı?
 • Cinsel arzularda ve eşinizle, partnerinizle cinsel ilişki sorunları yaşıyor musunuz?
 • Konsatrasyonunuzu veremiyor musunuz ?
 • Kilolu ve zayıflayamıyor musunuz?
 • Her gece horluyor musunuz ?

Yukarıdaki saydığımız, soruların birine evet diyebiliyorsanız, uyku apnesi sorununuz olabilir. Eğer bu konuda şüpheleriniz varsa, mutlaka bir sağlık profesyoneliyle görüşmelisiniz. Çünkü uyku apnesi ilerleyen zaman içerisinde farklı ve ciddi sağlık sorunlarına neden olmaktadır.

Bu sorununuzu ortadan kaldırmak için, biraz araştırma yaptık ve bitkisel formüller elde ettik. Bu bitkisel formüllere değinmeden önce, uyku apnesinin getirdiği bazı hastalıklara bakalım.

Uyku apnesi ilerleyen zamanlarda kendisini, yüksek tansiyon, inme, kalp krizleri, düzensiz kalp ritmleri olarak belli edebiliyor. Buda ciddi bir sağlık sorunudur. Bunları önlemek için uzman doktorlara başvurarak gerekli tedavileri olmanız gerekiyor. Aynı zamanda, şifalı bitkiler ile tedavide günümüzde, Prefesör Doktor Ahmet Maranki, İbrahim Saraçoğlu gibi ünlü isimlerin uyku apnesinde tedavi olarak önerdiği bitkisel kürler yer almaktadır.

Uyku apnesi bitkisel tedavi yöntemleri

1) Beyaz lahana Kürü

Yaklaşık olarak 4-5 adet beyaz lahananın yapraklarını yarım litre klorsuz suyun içerisine atarak, kısık ateşte ağzını kapatıp haşlamaya ve kaynatmaya başlayınız. 10 dakika kaynama işleminin ardından bu sudan günde aç karına sabah ve akşam olmak üzere 1’er su bardağı içiniz. Bitkisel formülümüzün, içerisine şeker gibi çeşitli tatlandırıcılar atmayınız. Tamamen saf şekilde tüketmek önemlidir.

Uyku apnesi bitkisel formülü ; Beyaz lahana kürü yukarıdaki verdiğiniz, bitkisel formül ile tedavi edebilirsiniz. Bu küre 1 hafta devam ediniz, 1 hafta sonunda 1 hafta ara vererek, diğer hafta tekrar başlayabilirsiniz.

2)Bal

İltihap sökücü özelliği bulunan bal boğaz ve burundaki iltihabi durumu gidererek uyku apnesininin tedavisine yardım eder. Bu amaçla balı farklı şekillerde kullanabilirsiniz.

 • 1 bardak sıcak suya 1 yemek kaşığı bal karıştırarak her gece yatmadan önce için.
 • 1 bardak ılık suya 1 tatlı kaşığı bal ve 1 çay kaşığı karabiber karıştırıp her gece uyumadan önce yavaş yavaş için.
 • Uyku apnesinde önemli bir etken olan fazla kilolar için her sabah 1 su bardağı soğuk suya 1 yemek kaşığı bal ve yarım limon suyunu karıştırarak için.

Bu sağlık makalesi, Mehmet Öz uyku apnesi, Osman Müftüoğlu uyku apnesi, Bingür Sönmez uyku apnesi, Erkan topuz uyku apnesi, Erdem yeşilada uyku apnesi, Cihan aksoy uyku apnesi, ibrahim saraçoğlu uyku apnesi, ahmet maranki uyku apnesi, suna dumankaya uyku apnesi, uyku apnesi bitkisel tedavi, uyku apnesi bitkisel formülü gibi kelimelerine yanıt olabilecek, bir sağlık makalesidir.

Ayrıca kontrol et:

Felçli Hastalar Ne Kadar Yaşar

İÇİNDEKİLER Felçli Hastalar Ne Kadar YaşarFelcin Nedenleri NelerdirFelçli Hastalar Ne Kadar Sürede İyileşirFelç Belirtileri Nelerdir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir