Unutkanlığa Ne iyi Gelir

SON GÜNCELLEME: Ocak 13, 2017

Unutkanlığa Ne iyi Gelir
Unutkanlığa Ne iyi Gelir

Unutkanlığa İyi Gelen Yiyecekler

Unutkanlığa Ne iyi Gelir. Sağlıklı beslenme birçok hastalığa yakalanma riskini azalttığı gibi beyin fonksiyonlarının da gelişmesinde önemli bir faktördür. Beyin fonksiyonlarının gelişmesi sonucunda da unutkanlığa iyi geldiği, hafızayı güçlendirdiği yapılan araştırmalar ile kanıtlanmıştır. Tükettiğimiz gıdalar direk beyin çalışmasını etkilemektedir. Örneğin doymuş yağ miktarı yüksek olan yiyecekler kötü kolesterolün yükselmesine dolayısıyla da damlarda plak oluşmasına tüm bunların ardından da beynin gerekli kan ile beslenememesine sebebiyet verecektir. Böyle bir durumda doğal olarak kan ile birlikte taşınan oksijende de azalma görülüp hafızanın azalması durumunu getirecektir. Gördüğünüz gibi bir sağlıksız beslenmenin sonucu nerelere kadar ilerlemekte.

Unutkanlığa İyi Gelen Besinler

Yabanmersini: Özellikle yaşa bağlı unutkanlıkların geciktirilmesi için bol bol yaban mersini yenmelidir. Yaban mersini üzerinde yapılan araştırmalar, içerisindeki madde sebebiyle beyni strese karşı koruyarak daha uzun süre sağlığını koruduğunu göstermiştir. Düzenli olarak yaban mersini tüketmenin de öğrenme kapasitesini arttırdığı ve motor becerilerini geliştirdiği bilinmektedir. Doktorlar bu sebeple her gün bir avuç yabanmersini yemenin hafızayı güçlendirdiğini söylüyorlar.

Derin Deniz Balıkları: Özellikle derin deniz balıklarında daha yoğun olarak bulunan Omega 3 yağ asitleri unutkanlığa iyi gelen bir diğer gıda kaynağı olarak bilinmektedir. Omega 3 yağ asitleri bakımından zengin olarak bilinen balıklar somon ve ton balığıdır. Uzun dönemde hafızayı korumak için haftada 2-3 öğün balık tüketilmesi gerekmektedir.

Kuruyemişler: Özellikle E vitamini bakımında zengin olan kabuklu yemiş ve tohumlar unutkanlık ile mücadele konusunda çok iyi birer savaşçılar. Ceviz başta olmak üzere fındık, badem, yer fıstığı, susam ve keten tohumu unutkanlığı önlemekte tercih edilmesi gereken kuruyemişlerdir.

Ayrıca kontrol et:

Kalça Ağrısına Ne iyi Gelir

Kalça Ağrısına Ne iyi Gelir?

Kalça ağrısına ne iyi Gelir? Kalça ağrısı nasıl geçer? sorularının cevabı yazımızın devamında. Son zamanların önemli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir