turp suyu kürü ile saç uzatma

Turp Suyu Kürü ile Saç Uzatma

SON GÜNCELLEME: Mart 4, 2018

Turp Suyu Kürü ile Saç Uzatma, Saç köklerinin durumuna göre saçların uzama süresi belirlenmektedir. Özellikle bayanlar için saçların sürekli boyanması, sık sık renk değiştirme, fön vb. sebeplerden dolayı saçlar yıpranır ve eski parlaklığını kaybeder. Aynı zamanda saç kökleri zarar gördüğü için saçlar daha uzun sürede uzamaya başlar.

 

Her ne sebeple olursa olsun saçların daha hızlı uzaması sağlayabilecek yöntemler bulunmaktadır. Bunlar arasında en önemlisi Turp suyu kürü ile saç uzatma yöntemidir. Turp suyu kürü, saç uzatmada en etkili kür ve en etkili yöntemdir. Turp suyu kürü ile saçlarınız 1 hafta en az 2 cm uzayabilmektedir.

Turp Suyu Kürü için Malzemeler

1 adet Turp
4 bardak su
1 adet yumurta

Turp Suyu Kürü Yapılışı – Hazırlanışı

Öncelikle 1 adet turpu rendeliyoruz. Ardından 4 bardak suyla birlikte bir kapta karıştırıyoruz. Ocakta bir süre iyice kaynatıp, kaynatmanın ardından ılıması için bekliyoruz. Yumurtanın sarı kısmını alıyoruz. 1 adet yumurtanın sarısını ılımış olan karışıma ekliyor ve yeniden karıştırıyoruz. Daha sonra saç köklerine iyice yedirerek şekilde masaj yaparak Turp suyu kürünü sürüyoruz.

Saç köklerinin her birine iyice yedirdikten sonra herhangi bir örtü vb. ile kafa bölgesini sarıyoruz. Yaklaşık 2 saat bekledikten sonra Turp suyu kürünü saçımızdan temizliyoruz. Saçları temizle esnasında suyun sıcak olmaması ve mümkünse şampuan kullanılmaması Turp suyu kürünün çok daha fazla etkili olmasını sağlayacaktır.

Turp Suyu Kürü Ne Kadar Sürede Saçları Uzatmaktadır?

Turp suyu kürünün tavsiye edilen uygulama şekli 1 hafta boyunca 2 günde 1 kez uygulanmasıdır. Ancak dilerseniz her gün 1 kez turp suyu kürünü uygulayarak daha fazla etki elde edebilirsiniz. Turp suyu kürü 1 hafta en az 2 cm saç uzatmanızı sağlamaktadır. Turp suyu kürünü kullandığınız süre boyunca kırık saçlar ve kökleri iyi olmayan saç telleri dökülecek ve yerine yenileri çıkacakken, saçlarınız uzamakla kalmayacak, parlaklık ve canlılık kazanacaktır.

Bir önceki yazımız olan Kilo Alamama ve Kilo Kaybı Nedenleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Ayrıca kontrol et:

Günlük Sakızı Nedir, Faydaları Nelerdir

İÇİNDEKİLER Günlük Sakızı Nedir, Faydaları NelerdirGünlük Sakızı Faydaları günlük sakızı zararları günlük sakızı kullanımı Günlük Sakızı Nedir, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir