Tüberküloza Ne İyi Gelir

SON GÜNCELLEME: Şubat 7, 2019

Tüberküloza Ne İyi Gelir

 

Tüberküloza Ne İyi Gelir, Verem adıyla da bilinen tüberküloz eskiden çok yaygın olarak görülse de son dönemlerde oldukça azalmış bir hastalıktır. Verem mikrobu olarak tanımlanan Mycobacterium Tuberculosis isimli mikrop sebep olmaktadır. Bulaşıcı bir hastalık olan verem, grip kadar kolay bulaşmasa da sonuçları çok daha kötüdür. Akciğerleri olumsuz şekilde etkiler. Yerleşim oranı %80 oranında akciğerlerdedir, ancak kan ve lenf yoluyla bütün vucuda dağılabilir.

Tiberkülozun teşhisi akciğer filmi ve balgam kültürünün incelenmesiyle gerçekleştirilir. Çok şükür ki Verem günümüzde tedavi edilebilen bir hastalıktır. En az 6 ay, orta vadede ise 2 yılda tedavi olunabilir. Çok sayıda ilaç kullanımıyla tedavi gerçekleşmektedir. Erken tanı çok önemlidir. Ömrünüzü uzatan bir detaydır.

Vereme iyi gelen yiyecekler

Vereme iyi gelen yiyeceklerin başında tavuk suyu çorba yer almaktadır. Tavuk suyu her şeyden önce iyileştirici olarak etki etmektedir. Ferahlık verir. C vitamini deposudur. Tüberküloza iyi geldiği herkesin tespitidir.

Kemik Suyu da tüberküloza iyi gelmektedir. Bu hastalık için beyaz et kadar kırmızı et tüketimi de önemlidir. Dilerseniz sirke koyarak da faydasını artırabilirsiniz.

Nane Limon da tüberküloza iyi gelmektedir. İşin özü vitamindir. Vitamin içeren her türlü karışım bağışıklık sisteminizi güçlendireceğinden verem türü sorunlara iyi gelecektir.

Ihlamur adeta mucizevi bir bitkidir. Bu bitkiyi kaynar suda demleyin ve biraz ılıttıktan sonra için. Dilerseniz içine bal katarak güçlü bir karışım elde edebilirsiniz.

Ayrıca kontrol et:

Sinüzite Ne İyi Gelir?

İÇİNDEKİLER Sinüzite Ne İyi Gelir?Tuzlu SuGreyfurt ile Sinüzüt TedavisiSıcak Su ile Sinüzit TedavisiSarımsak ile Sinüzit …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir