Troid Bezine Ne iyi Gelir

SON GÜNCELLEME: Ocak 23, 2017

Troid Bezine Ne iyi Gelir
Troid Bezine Ne iyi Gelir

Troid bezine ne iyi gelir. Tiroide iyi gelen bitkiler: Deniz yosunu tüketimi

Troid Bezine Ne iyi Gelir Deniz yosununda yüksek oranda iyot vardır. Bu içeriği ile tiroid hastalarına özellikle önerilir.  Deniz yosunu salata ve yemeklere eklenerek ya da garnitür olarak kullanılabilir.  Tiroid amacıyla egzersiz ve derli toplu yürüyüş yapın. Tiroid hastalarına tavsiye edilen bir başka çözüm derli toplu egzersizdir. Genellikle yürüyüş ve hafif tempolu koşu gibi egzersizler önerilir. Her gün 30 dakika kadar egzersiz yapılabilir.  Yürüyüşün yanı sıra yüzme, bisiklet ve kardiyo egzersizleri de önerilmektedir.

Tiroidi dengeleyen bitkiler: Zencefil kullanımı

Zencefil birçok hastalık amacıyla tavsiye edilen çözümlerden biridir. Kendisinde barındıdığı enzimler ve kimyasallar ile tiroid hastaları amacıyla de önerilir.  Zencefil tiroid bezi amacıyla faydalı olan magnezyum ve potasyum içerir. Magnezyum kasların gevşemesine yardımcı olur ve hastalığın belirtilerinin azalmasını sağlar. Her gün derli toplu olarak birkaç bardak zencefil çayı tüketilebilir. Alternatif olarak zencefilli süt de tüketilebilir. Zencefilin yemek ve salatalara eklenmesi de önerilir.

 Tiroide faydalı besinler: Süt ve hindistan cevizi yağı

Tiroid amacıyla en etkili çözümlerden biri de süt ve Hindistan cevizi yağıdır.  Hindistan cevizi yağı bir fincan süte eklenir. Karıştırılır ve tüketilir. Her gün derli toplu olarak tüketilmesi önerilir. Hastalığın belirtilerinin kısa sürede azalmasını sağlar.

 Tiroide faydalı yiyecekler: Yumurta sarısı

Tiroid hormonlarının düzenlenmesi amacıyla tavsiye edilen bir başka çözüm bakır içeriği yüksek olan yumurta sarısıdır. Her gün bir adet yumurta sarısı tüketilebilir.  Kalp ve kolesterol problemleri yaşam sürdüren insanlara yumurta önerilmez.

 

Ayrıca kontrol et:

Sinüzite Ne İyi Gelir?

İÇİNDEKİLER Sinüzite Ne İyi Gelir?Tuzlu SuGreyfurt ile Sinüzüt TedavisiSıcak Su ile Sinüzit TedavisiSarımsak ile Sinüzit …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir