Tırnaklara Boyaları Ve Bakımı

SON GÜNCELLEME: Ağustos 7, 2018

Tırnaklara Boyaları Ve Bakımı

Tırnaklara Boyaları Ve Bakımı , Tırnaklar keratin denilen ve koruyucu bir protein olan maddeden meydana gelmiştir. En görevi parmak uçlarını travmalardan korumak.

Tırnakların sağlığı en önemli iki faktöre bağlıdır: sağlıklı bir maddeler alışverişi ve tırnakları dış etkilerden korumak  için gerekli tedbirlerin alınmasına.

Sağlam  tırnaklar sert ama esnek, düzgün yüzeyli ve açık pembe renkte olmalıdır. Tırnakların sağlığını korumak için onların ötesinde olan tırnak etlerini almak ve onları gerekli besleyici kremlerle beslenmelidir.
El ve ayak tırnaklarına haftada bir kez ev ortamında bakım yapılmalıdır. 4-5 haftada bir profesyonel insanlara tırnaklar için manikür ve pedikür yaptırılmalıdır.

Tırnaklara Boyaları Ve Bakımı
Tırnaklara Boyaları Ve Bakımı görsel

Muhteşem tırnaklara sahip olmak biraz çetindir. Eslinde bunun da birçok sebebi vardır. Tırnaklarımızı çok zor durumlarda  kullanabiliriz. Bu da sonuçta onların kırılmasına yol açar . Aşağıda vereceğimiz bilgilerden yararlanarak  sağlam ve sağlıklı tırnaklara sahip olması yollarını öğreneceksiniz.

Klor ve sert deterjan tozlarından kullanmak tırnakları hassas  eder ve onları zedeler. Mümkünse bu tür deterjan deterjanlar kullanmamak lazımdır. Güçlü güneş de aynı zamanda tırnakları zedeler. Bunun için güneşli havaya çıkmadan önce tırnaklara göre nemlendirici krem ​​çekmek gerekir.

Demir, kalsiyum, B vitamini açısından zengin besinler sizin organizma için yararlı olduğu gibi aynı zamanda tırnaklarınız için de faydalıdır. Tırnaklarınız için vitaminlerle zengin olan besinler kabul etmeniz önerilir.

Tırnaklarınız kırılan, zayıf ve katlara ayrılırsa  bu demektir ki, siz yeterince su almıyorsunuz. Mutlaka gün içinde gerektiği kadar su alın.

İçeriğinde alkol bulunan losyonlardan kullanmaktan çekinin. Her bir parmağınız için masaj yapmaya çalışın.

Bazen sizin küçük kabul ettiniz nelerse tırnaklarınıza zarar verebilir ve kırılmasına neden olar.  Tırnaklarınıza tırnak boyası sürtmezden tırnaklarınıza nemlendirici kremler sürmeniz daha iyi olur. Tırnak boyanızın yarısı silindiği zaman kalanını diğer Tırnaklarınızla veya küt aletlerle temizlemeye çalışmayın. Bu zaman tırnaklarınıza çok zarar vermiş olursunuz. Boya silenlerle tırnak boyanızı silmeniz daha makbul olurdu.
Boyası silinmiş Tırnaklarınızla dışarı çıkmayın.

Tırnaklarınıza bazen sarılık da fark olunur. Bunun da sebebi kalitesiz asetonlar, tırnak boyaları. Tırnakları düzenli olarak tırnak boyaları ile bulundurmak mantıklı değil. En azında  haftada bir kez tırnakların boyasını silmek ve tırnaklara nefes almak ortamı yaratmak gerekir.

 

Ayrıca kontrol et:

Boyun Fıtığına Hangi Bölüm Bakar

Boyun fıtığına hangi bölüm bakar, boyun fıtığı boyun omurları arasında yer alan kıkırdakların bazı nedenlere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir