Tırnak Soyulmasına Ne İyi Gelir
Tırnak Soyulmasına Ne İyi Gelir

Tırnak Soyulmasına Ne İyi Gelir

SON GÜNCELLEME: Ağustos 7, 2018

Tırnak Soyulmasına Ne İyi Gelir
Tırnak Soyulmasına Ne İyi Gelir

Tırnak Soyulmasına Ne İyi Gelir; Tırnaklarınızda sık sık kırılmalar ya da soyulmalar meydana geliyorsa tırnak güçlendiricisine ihtiyacınız var diyebiliriz. Tırnakların soyulması birçok farklı nedenden kaynaklı olabilir. Tırnaklara zarar veren bazı nedenleri sıralayacak olursak, stres, kötü diyabet, tiroid problemleri, elleri suyun altında uzun süre tutulması gibi birçok nedenden bahsedilebilir. Peki tırnak soyulmasına ne iyi gelir?

Tırnakların Soyulmasına Ne İyi Gelir

Tırnakların soyulmasının tam nedenini öğrenmenin en etkili yolu bir uzmana başvurmaktır. Güçsüzleşen ve soyulmaya başlayan tırnakları güçlendirmek amacıyla dikkat etmeniz gereken bazı bakım yoları vardır. Tırnaklarınızın soyulma nedeni uyguladığınız diyet nedeniyle yeterince kalsiyum almadığınızdan dolayı oluşabilir. Bu gibi sorunun önüne geçmek için süt, yoğurt, peynir gibi süt ürünleri, ıspanak, pazı ve diğer yeşil yapraklı sebzeleri tüketmeniz önemlidir. Soda, mate çayı ve kahve kesinlikle tüketmemeniz gereken ürünlerdir. Bu ürünler kalsiyumun emilimini engelleyici özelliği olan besinlerdir. Ayrıca A ve B vitamini veya kalsiyum desteği de alabilirsiniz. Bunlara ek olarak domates yemek ve tırnakları az törpülemek de faydası olan diğer işlemlerdir.

Tırnak Soyulması İçin Alınması Gereken Önlemler

Düşük kaliteli ojeleri kullanmayın.
Tırnaklarınıza haftada üç kez tırnak sertleştirici sürün.
Haftada iki kez tırnaklarınızı içerisinde su ve elma sirkesi bulunan kapta yaklaşık 3 dakika bekletin.
Uygun bir törpü ile pul pul olan tırnak katmanlarını yavaşça törpüleyin. Ancak bu uygulamayı çok fazla yapmayın.
Bir pamuğu zeytinyağına batırın. Daha sonra tırnaklarınıza bu pamukla masaj uygulayın.

Ayrıca kontrol et:

Sinüzite Ne İyi Gelir?

İÇİNDEKİLER Sinüzite Ne İyi Gelir?Tuzlu SuGreyfurt ile Sinüzüt TedavisiSıcak Su ile Sinüzit TedavisiSarımsak ile Sinüzit …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir