Tırnak Mantarı Ne iyi Gelir
Tırnak Mantarı Ne iyi Gelir

Tırnak Mantarına Ne iyi Gelir

SON GÜNCELLEME: Ağustos 7, 2018

Tırnak Mantarı Ne iyi Gelir
Tırnak Mantarı Ne iyi Gelir

Tırnak mantarına ne iyi gelir Çok dar ya da sentetik materyalden yapılmış ayakkabılar giymeyin. Mantar nemli, karanlık ve havalanmayan ortamları sever zira üremesi bu tür yerlerde gerçekleşir. Kış mevsiminde ayağınızda ıslak ya da nemli çoraplarla kalmamaya özen gösterin. Cildinizin soluk almasına izin vermeyen, örnek olarak plastik gibi materyallerden uzak durun. Deri ayakkabıları öneririz, olasıysa de bilhassa tırnak evresinde boş alan olan ayakkabılar ayağınızın hava almasını sağlayacaktır.

Tırnak Mantarı Nasıl Geçer

Spor salonu duş alanı, soyunma odaları, havuz gibi ortak kullanımlı alanlarda çıplak ayakla dolaşmaktan kaçının. Eğer dolaşırsanız da ayakkabılarınızı giymeden evvelce ayağınızı yıkayıp iyice kurutun.

Güzellik merkezlerinde ya da aile arasında başkalarının tırnak makaslarını kullanmayın. Her vakit kendinizinkini yanınızda götürün ve kimseyle paylaşmayın. Eğer ayak tırnaklarınızın birinde mantar varsa başka tırnaklarınızı kesmek amacıyla aynı aleti kullanmayın.

Ayaklarınızdaki teri emecek 100% pamuk çoraplar kullanın. Mesela yağmurdan ıslanırlarsa, en kısa sürede çoraplarınızı değiştirin ve ayaklarınıza pudra sürün.

El mantarınız varsa: Bulaşık, çamaşır yıkamak, yer temizlemek amacıyla eldiven kullanın. Basitçesi, suyla ilişki gerektiren her işte eldiven kullanın.

Başkalarının tırnak makaslarını kullanmayın. Her vakit kendinizinkini yanınızda götürün ve enfekte tırnağınız amacıyla kullandığınız tırnak makasıyla başka tırnaklarınızı kesmeyin.

Havlularınızı ve beden lifinizi başkalarıyla paylaşmayın ki onlara da bulaşmasın. Ayrıca, tırnaklarınızı yemeyin.

Bir fincan suda 5 diş sarımsak kaynatın. Karışımı bir kaba boşaltın ve ılık duruma gelince ayak tırnaklarınız suyun içersinde kalacak şekilde ayağınızı kaba koyun. En az 15 dakika süresince bu şekilde bekleyin ve sonra ayağınızı iyice kurulayın. Bu prosedürü 4 hafta süresince uygulayın.

Macun kıvamına gelene dek karbonatı suyla karıştırın. Pamuk vasıtasıyla tırnağınızın üstüne ve yapabilirseniz tırnak amacıyla istikbal şekilde koyun, bu şekilde derinizle ilişki edecektir. Birkaç dakika bekleyin ve sonra durulayın ve iyice kurulayın.

Ayrıca kontrol et:

Sinüzite Ne İyi Gelir?

İÇİNDEKİLER Sinüzite Ne İyi Gelir?Tuzlu SuGreyfurt ile Sinüzüt TedavisiSıcak Su ile Sinüzit TedavisiSarımsak ile Sinüzit …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir