Tırnak Lekeleri Nedenleri ve Çözümleri

SON GÜNCELLEME: Ağustos 7, 2018

Tırnak Lekeleri Nedenleri ve Çözümleri

Tırnak Lekeleri Nedenleri ve Çözümleri, Tırnak bakımına özen gösterenler için tırnakta meydana gelen lekeler oldukça rahatsız edici olabilmektedir. Yetersiz gıda alımı sebebiyle tırnaklarda beyaz lekeler oluşabilmektedir. Tüketilen gıdaların içeriği tırnaklarda beyaz leke oluşmasına büyük etki etmektedir. Tırnakta lekeler meydana gelmesini engellemek istiyorsanız öncelikle çinko içeren gıdalar tüketmeye gayret etmelisiniz. Çünkü çinko eksikliği tırnakların beyaz lekelerle kaplanmasına sebep olabilir. Çinko açısından zengin olan ciğer, lahana, peynir, yumurta ve kuruyemiş gibi gıdaları tüketerek vücudunuzun çinko gereksinimi fazlasıyla karşılayabilirsiniz. Bu gıdalar yeterince kullanılmadığında tırnaklarda beyaz leke oluşumu baş göstermektedir.

Tırnak Lekeleri Nedenleri ve Çözümleri
Tırnak Lekeleri Nedenleri ve Çözümleri görsel

Tırnak Lekeleri Neden Oluşur?

-Mineral eksikliği sebebiyle tırnak lekesi sorunu ortaya çıkabilmektedir.

-Diyet yapan insanlarda tırnak lekesi sıklıkla görülmektedir.

-Tüketilen gıdaların içeriği tırnak lekesi oluşumunu tetikleyebilmektedir.

-Tırnaklarda beyaz lekelerin oluşmasının önemli bir sebebi ise troid hastalığıdır.

-Yine kansızlık durumunda tırnaklarda beyaz lekeler oluşabilmektedir.

Tırnak Lekesine Karşı Çözümler

Pek çok insanın şikayetçi olduğu tırnak lekelerinden kurtulmanın çeşitli yolları bulunmaktadır. Ancak tırnak lekesinin en büyük sebebi gıda yetersizliği olduğu için dikkat edilmesi gereken ilk konu doğru şekilde beslenme konusudur. Tırnak lekesi ile karşı karşıya kaldıysanız sizde sağlıklı beslenme konusunda bilgiler edinmeli ve gerekli mineralleri alabilme adına doğru besinleri tüketmeye başlamalısınız. Haftanın iki günü sabah kahvaltınızda yumurta tüketmeniz tırnak lekesine karşı mücadelenizde size çok büyük bir avantaj sağlayacaktır. Yine vitamin eksikliğinizi gidererek tırnak lekelerinizin azalmasını hatta yok olmasını sağlayabilirsiniz. Vücutta renk bozukluğu meydana getiren mineral eksikliğine karşı yine sağlıklı beslenme yolunu seçerek lekelere karşı önlem alabilirsiniz. Doğru şekilde beslendiğiniz halde tırnak lekeleriniz azalmıyorsa hastalıklardan şüphelenebilir ve uzman bir hekime görünerek sorunun kaynağını öğrenme adına etkili bir adım atabilirsiniz.

El bakımı, tırnak bakımı, cilt bakımı ve tüm güzellik sırları hakkında ayrıntılı bilgiler edinmek için bizi takip etmeye devam edin!

 

Ayrıca kontrol et:

Boyun Fıtığına Hangi Bölüm Bakar

Boyun fıtığına hangi bölüm bakar, boyun fıtığı boyun omurları arasında yer alan kıkırdakların bazı nedenlere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir