Tırnak Kırılmalarına Karşı Öneriler

SON GÜNCELLEME: Ağustos 7, 2018

Tırnak Kırılmalarına Karşı Öneriler

Tırnak Kırılmalarına Karşı Öneriler, Tırnaklar özellikle kadınların görsel anlamda önem verdikleri bölgeler arasında yer almaktadır. Temizliklerinin, bakımlarının yapılması ve uzatılması için harcanan çaba azımsanamayacak kadar fazladır. Fakat tırnaklar da zaman içerinde gördükleri hasarlara bağlı olarak kırılmalara maruz kalmaktadır. Fakat yine iyi ve düzenli bir bakım sayesinde kişi tırnak kırılmalarıyla baş edebilmektedir.

Kişiler genellikle tırnakların hoş bir görüntüye sahip olmaları için öncelikle tırnak diplerinde yer alan derileri kestirmektedirler. Fakat bu durum doğru bir davranış değildir. Görsel anlamda hoş olsa da tırnak diplerindeki derilerin kesilmesi o bölgede bakterilerin oluşmasına, tırnak mantarlarının oluşmasına neden olabilmektedir.

Tırnak Kırılmalarına Karşı Öneriler
Tırnak Kırılmalarına Karşı Öneriler görsel

Bunların haricinde tırnakların düzenli olarak haftada bir kere kesilmesi tırnakların daha sağlıklı olmalarına olanak sağlamaktadır. Düzgün kesilen ve bakımları düzenli olarak yapılan tırnakların diğer tırnaklara göre daha zor kırılabileceği unutulmamalıdır. Tırnak kesiminde kullanılacak en doğru aletler tırnak makası ve törpüdür. Tırnak makası ve törpünün haricinde kullanılacak olan aletler sağlıklı sonuçlar doğurmayacaktır. Kalın tırnaklara sahip olan kişilerin ise tırnak kesimi için tırnakların en yumuşak olduğu anı tercih etmeleri tırnak sağlığı açısından son derece önemlidir. Tırnakların en yumuşak olduğu an ise şüphesiz duş sonrası zamanlardır.

Ojelerin kullanımı sonrasında kullanılan asetonlar da tırnak sağlığı açısından olumsuz sonuçlar doğurabilmektedir. Aseton kullanımının minimum seviyelere indirilmesi tırnak sağlığı açısından önemli olduğu için tırnak kırılmalarını en aza indirgeyecektir.

 

Ayrıca kontrol et:

Boyun Fıtığına Hangi Bölüm Bakar

Boyun fıtığına hangi bölüm bakar, boyun fıtığı boyun omurları arasında yer alan kıkırdakların bazı nedenlere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir