Tifoya Ne İyi Gelir
Tifoya Ne İyi Gelir

Tifoya Ne İyi Gelir

SON GÜNCELLEME: Ocak 29, 2017

Tifoya Ne İyi Gelir
Tifoya Ne İyi Gelir

Tifo yaygın olarak görülebilen bir bakteriyel enfeksiyondur. Nedeni ise bir bakteridir. Yiyecek ve içeceklerle kana karışmaktadır. Özellikle Afrika, Hindistan gibi hijyen sorunu olan bölgelerde görülmektedir. Kan yoluyla bağırsaklara yerleşen bakteriler, lenf nodlarına, karaciğer ve dalağa yayılmaktadır.

Tifo en çok pis suların içilmesiyle vucuda karışır. Suyun hijyeni çok önemlidir. Temiz su kaynaklarına erişimin önemi burada ortaya çıkmaktadır. Afrikada kirli içme suyu yüzünden her yıl 22 milyon kişide tifo oluşmaktadır.

Neyse ki tifonun tedavisi mümkündür. Düzgün destek alarak iyileşme sürecinin hızlanması gerçekleşmektedir. Tifoyla evde mücadele etmek için aşağıdaki yöntemleri kullanabilirsiniz.

Tifoya Ne İyi Gelir

Soğuk Kompres yüksek ateşe iyi gelir. Tifonun oluşturduğu ateşle mücadele etmede etkin bir yöntemdir.

Sıvı alımını artırın. Su ve su içeren yiyeceklere yönelmeniz gereklidir. Tifo vücuda su kaybettirir. Bu yüzden eksilen suyu tamamlamanız gerekmektedir.

Elma sirkesi tifoya iyi gelir. Oldukça etkin bir çözümdür. Sirke içerisindeki asitler vücut ısısını düşürmekte, yüksek ateşi indirmektedir.

Sarımsak. Sarımsağın antimikrobiyal özelliği sayesinde mikropları rahatlıkla yok edebilirsiniz. Tabii bu işlem alınan tedaviye paralel olmalıdır. Tıbbi tedavi asla ihmal edilmemelidir.

Fesleğen de tifoya iyi gelir. Tifoya neden lan bakterilerden kurtulmak için adeta antibiyotik özelliği gösterir. Kaynar suya ekleyeceğiniz fesleğen yaprağı ve zencefili güzelce demleyin. Bir kaç gün boyunca bu çayı düzenli şekilde için.

Ayrıca kontrol et:

Kalça Ağrısına Ne iyi Gelir

Kalça Ağrısına Ne iyi Gelir?

Kalça ağrısına ne iyi Gelir? Kalça ağrısı nasıl geçer? sorularının cevabı yazımızın devamında. Son zamanların önemli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir