Terlemeye ne iyi gelir

SON GÜNCELLEME: Ağustos 7, 2018

Terlemeye Ne İyi Gelir
Terlemeye Ne İyi Gelir

2 çay kaşığı natural sirke ve bir çay kaşığı elma sirkesi karıştırılır. Bu karışım boş mideye yemeklerden yarım saat önce içilir. Günde 3 kez tüketilebilir.

Aşırı terlemeye domates suyu

Aşırı terleme bozukluğundan kurtulmak için her gün taze domates suyu tüketilebilir.

Bitki çayı

Bitki çayları bilhassa adaçayı çayı terleme problemlerinin tedavisinde en etkili çözümler arasındadır. Sıcak suda biraz adaçayı demlenir. Her gün içilmesi tavsiye edilir. Adaçayı içinde bol miktarda magnezyum ve Vitamin B bulunmaktadır. Ter bezlerinin yatıştırılmasına yardımcı olur.

Terleme amacıyla patates uygulaması

Çok terlemeden kurtulmak amacıyla en etkili çözümlerden biri de patatestir. Patates dilimler halinde kesilir ve aşırı terleme görülen bölgelere uygulanır.

Terlemeye iyi gelen bitkiler

Cadı fındığı: sıkıştırıcı ve antiperspirant etkilere sahiptir. Çay şeklinde tüketilebilir.

Terleme engelleyici karbonat ve mısır nişastası

Koltuk altında meydana gelen aşırı terlemeyi engellemek amacıyla koltuk altları iyice temizlendikten sonra mısır nişastası ve karbonat karışımı uygulanır. Yarım saat bekletildikten sonra o bölge yıkanır. Karışım amacıyla rastgele bir uçucu yağ da eklenebilir.

Buğday çimi suyu

Bir bardak buğday çimi suyu aşırı terleme bozukluğu tedavisinde etkili bir ilaçtır. Buğday çimi suyu bedende asitleri nötralize eden B6 vitamini, protein, C vitamini, folik asit ve B12 vitamini içerir.

Kışları terleme pek sorun yaratmazken yazları bazı insanlar için baş belası olmaktadır. Zaten normal insanlar için yazları terleme yeteri kadar sorun oluyorken aşırı terleme sorunu olanlar için yaz mevsimleri bir kabus olabilmektedir. Hele ki sosyal bir insanın aşırı terleme sorunu varsa tüm sosyal hayatı anında bitebilmektedir.

Ayrıca kontrol et:

Sinüzite Ne İyi Gelir?

İÇİNDEKİLER Sinüzite Ne İyi Gelir?Tuzlu SuGreyfurt ile Sinüzüt TedavisiSıcak Su ile Sinüzit TedavisiSarımsak ile Sinüzit …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir