Ter Kokusuna Ne iyi Gelir

SON GÜNCELLEME: Şubat 7, 2019

Ter Kokusunu Önleyen Doğal Yöntemler

Ter kokusu insanların bir arada bulundukları sosyal ortamlarda kişiyi en çok rahatsız eden durumlardan birisi olmaktadır. Bu sorunun çözümü yapılabilecek bazı doğal ve ev yapımı yöntemler ile mümkün olmaktadır.

  1. Hamamelis Kürü ile Ter Kokusu Önleme

Vücudun terlemesi ile terleme görülen lokal yerlerin havasız kalmasından dolayı bakteri oluşumu olduğu gözlemlenir. Bu üremekte olan bakteriler ne yazık ki kokuya sebep olan en büyük unsur olmaktadır. Bu durum ev yapımı yöntemler ile çözüme kavuşturulabilir ve bu yöntemlerde kullanılacak etkili olan doğal bitkilerden bir tanesi de cadı fındığı olarak da bilinen Hamamelis bitki meyvesi olmaktadır. Bir pamuğu bu meyve ile sararak ter oluşan bölgelere nazikçe sürerek ter kokusu önleme işleminde büyük bir adım atmış olursunuz.

  1. Sirke Kürü ile Ter Kokusu Önleme

Yine pamuk sirke ile ıslatılarak ter kokusu görülen lokal bölgeye nazikçe temizler misali sürülür ise durum yine bir çözüme kavuşabilecektir.

  1. Limon Suyuile Ter Kokusu Önleme

Limon suyu yine sirke terlemeyi önleme işlemlerinde etki gösteren önemli unsurlardan birisi olmaktadır. Limon suyu her hassas bölgede kullanılabilir ve kullanımı ise pamuğun taze sıkılmış limon suyu ile ısıtılması ile lokal bölgelere sürülmesi şeklindedir.

  1. Kabartma Tozu ile Ter Kokusu Önleme
Ter Kokusuna Ne iyi Gelir

Kabartma tozu ile birlikte limon suyunu karıştırarak yine ter kokusu önlemek için önemli bir işlem gerçekleştirilebilir. Genel olarak kabartma tozu bakteri oluşumunu engelleyen bir bileşenlere sahip olmakta ve bu açıdan adeta doğal deodorant görevi görmektedir.

 

  1. Kabartma Tozu ve Mısır Nişastası ile Ter Kokusu Önleme

Kabartma tozu bakteri oluşumunu önler ve teri emer. Mısır nişastası da en az kabartma tozu kadar etkili olmaktadır ve duş alındıktan sonra direk koltuk altlarına uygulanarak doğal bir çözüme sahip olunabilir.

Ayrıca kontrol et:

Sinüzite Ne İyi Gelir?

İÇİNDEKİLER Sinüzite Ne İyi Gelir?Tuzlu SuGreyfurt ile Sinüzüt TedavisiSıcak Su ile Sinüzit TedavisiSarımsak ile Sinüzit …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir