Ter Kokusuna Bitkisel Çözüm

SON GÜNCELLEME: Şubat 7, 2019

Ter Kokusuna Bitkisel Çözüm

Ter Kokusuna Bitkisel Çözüm, Yaz aylarının gelmesi ile birlikte ısınan havaya bağlı olarak terleme bu duruma bağlı olarak ter kokusu sorunu ile yine baş başa kalıyoruz. Ne kadar basit gibi görünse de ter kokusu kişilerin kendisini kötü hissetmesine, özgüvenini kaybetmesine ve hatta bazı durumlarda toplumdan kendisini soyutlamasına varacak durumlara bile yol açmaktadır.

 

Ter kokusu için birçok yöntem denemiş olabilirsiniz. Bu yazımızda ise ter kokusuna bitkisel çözüm ve ter kokusu nasıl giderilir önerilerini bulacaksınız. Sizinle bu önerimizi paylaşmadan önce terin ve ter kokusunun neden oluştuğundan bahsedelim. Havanın ısınması ile birlikte vücut ısısı da yükselmektedir.

Ter Kokusuna Bitkisel Çözüm görsel

Bu duruma bağlı olarak vücut kendi sıcaklık dengesini korumak amacıyla ter bezleri aracılığıyla terler ve vücutta ısınmaya bağlı olarak oluşabilecek problemler önlenmiş olur. Ter tek başına kokuya neden olmaz. Ter ile dağılan protein ve yağlar, bakteri oluşmasında uygun ortamların meydana gelmesine olanak verir.

 

Zaten ter kokusu da oluşan bu bakterilere bağlı olarak ortaya çıkar. Bu nedenle başlangıçta ter kokusu ile karşılaşmamanız için yoğun terlemenin gerçekleştiği bölgeleri özellikle koltuk altlarınızı, ayaklarınızı ve genital bölgelerinizi temiz tutmaya özen gösteriniz. Böylelikle ter kokusu sorunu ortaya çıkmadan önleminizi almış olursunuz.

 

Ter Kokusuna Bitkisel Çözüm

Şimdi gelelim asıl konumuza, ter kokusuna bitkisel çözüm olarak önerimiz adaçayıdır. Evet arkadaşlar adaçayı ter kokusu sorununuza büyük oranda çözüm üretecektir. Anti bakteriyel özelliğe sahip adaçayı sizi ter kokusu sorununuzdan kurtaracaktır.

 

Peki Ter Kokusuna Bitkisel Çözüm olarak ifade etmiş olduğumuz adaçayını nasıl kullanmalıyız?

Adaçayını kasık bölgeniz ve yüzünüz haricinde her yere direk sürerek uygulayabilirsiniz. Özellikle duş alırken koltuk altlarına adaçayı sürmeniz sizi ter kokularına karşı etkin bir şekilde koruyacaktır. Hamile bayanların bu yöntemi kullanmaması gerekmektedir.

Adaçayının yanında elma sirkesi anti bakteriyel özelliği ile ter kokusunu önleme konusunda yine etkili bir çözümdür.

 

Ter kokusuna bitkisel çözümlerden biriside şalgam suyudur. Şalgamın suyunu sıkarak vücudunuza sürebilirsiniz ya da güvenmiş olduğunuz bir markanın şalgam suyunu da kullanabilirsiniz. Karbonat ve mısır nişastasını karıştırarak terlemenin yoğun olduğu bölgelerinize sürebilirsiniz.

 

Çinko içeren sebzeleri tüketmeniz sizin ter kokusundan kurtulmanızı sağlayacaktır. Nedenine gelince vücutta çinko eksikliğinin olması durumunda vücudunuz kötü kokabilir. Bu sebep ile çinko açısından zengin ıspanak, hindiba, maydanoz, salatalık, lahana gibi besinleri tüketmemiz bizler için çinko eksiğimizi giderecek, kötü kokmanızın önüne geçebilecektir.

 

 

Ayrıca kontrol et:

Felçli Hastalar Ne Kadar Yaşar

İÇİNDEKİLER Felçli Hastalar Ne Kadar YaşarFelcin Nedenleri NelerdirFelçli Hastalar Ne Kadar Sürede İyileşirFelç Belirtileri Nelerdir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir