Tavuk Etine Önem Verelim Tarifi

SON GÜNCELLEME: Ağustos 7, 2018

Tavuk Etine Önem Verelim Tarifi

Tavuk Etine Önem Verelim Tarifi, 1 Fırının ızgara demirini fırının alt kısmına koyun. Fırını önceden 400 derecede ısıtın. Bir kenarda büyükçe bir kızartma tavası hazırlayın.

2 Porcini mantarları 1 bardak sıcak suyun içine koyun. 15 dakika suyun içinde dinlendirin. Aynı işlemi güneşte kurutulmuş domatesler için başka bir bardağın içinde tekrarlayın. Porciniyi
süzerek suyundan çıkarın, suyunu bir kenara koyun. Mantarları ince jülyen usulü kesin.

Tavuk Etine Önem Verelim Tarifi
Tavuk Etine Önem Verelim Tarifi görsel

Güneşte kurutulmuş domatesi de süzüp çıkarın ama bunun suyunu dökün. Domatesleri jülyen şeklinde ince ince doğrayın.

3 Salamı tavaya koyup yağını salmaya başlayana kadar sote edin, ama rengini karartmayın, sadece 3 ila 4 dakika tavada tutun.

4 Tereyağını küçük bir sos tenceresinde orta hararetli ocakta eritin. Tereyağı kızmaya başlayınca, pırasaları ekleyip hafifçe kahverengileşinceye kadar yaklaşık 4 dakika kavurun.
Sote tavasına mantarı, domatesi ve salamı ilave edin.

5 Tavuk göğüslerini hazırlamak için derilerini geriye çekin ve her iki tarafını da tuz ve karabiberle çeşnilendirin. Her iki tarafına kekik serpin. Mantar karışımının yarım bardağını
tavuk göğüslerinin üzerine boca edin.

Etlerin üstlerini deriyle kapatın. Bir kenara koyduğunuz tavanın üzerine yerleştirin. Geride kalan ilave dolma karışımını tavukların üzerine dökün.

6 Fırına koyup kahverengi bir renk alana kadar, yani yaklaşık 25 ila 30 dakika pişirin. Tavuğu sıcak bir tabağın üzerine nakledin.

7 Su teresinin üzerine zeytinyağı ve sirke dökün.

8 Tavanın kapağını kaldırın. Porcini mantarın suyunu ve tavuk için kullanılan tavadaki tavuk bulyonu karıştırın. Yaklaşık 6 ile 8 dakika, suyunu yarım bardak çekene kadar kaynatın.

9 Tavuk göğüslerini su teresi üzerinde servis edin ve üzerilerine sos dökün.

Porsiyon başına: Kalori 527 (Yağdan 266); Yağ 30 g (Doymuş LO g); Kolesterol 145 mg; Sodyum 846 mg; Karbonhidrat 15 g (Diyetsel Lif 4 g); Protein 50 g

Karşılığı: 4 yağsız et, i yağlı et, 4 yağ, i sebze

Tavuğun Farklı Parçalarını Denemek

Her ne kadar tavuk göğsü kalbe yararlı bir seçim olsa da, bizim müthiş tariflerimize rağmen sıkıcı olabilir. Eğer tavuk etinden aldığınız hazzı maksimuma çıkarmak ve tavuğun farklı kısımlarını denemek isterseniz, bu bölüm sizin içindir.

Tavuk budunu sevmek

Tavuk budu her yaşta insanın keyifle yiyebileceği bir şeydir, çünkü but kendi sapıyla gelir. Ortasından büyükçe bir kemik geçtiğinden pişmesi de çok çabuk olur.

 

 

Ayrıca kontrol et:

B12 Vitamini Nedir Hangi Besinlerde B12 Vitamini Bulunur

İÇİNDEKİLER B12 Vitamini Nedir Hangi Besinlerde B12 Vitamini BulunurB12 vitamini eksikliğinde;B12 VİTAMİNİ BULUNAN BAŞLICA BESİNLER …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir