Tatilde Bakım Yapmayı İhmal Etmeyin

SON GÜNCELLEME: Ağustos 7, 2018

Yıl boyunca hayalini kurduğunuz tatilin eksiksiz ve endişesiz olması için kişisel bakım, olmazsa olmazlardan… Yolculuğa çıkmadan önce kişisel bakım için vücudunuzun alıştığı, saçlarınızın özelliğine göre davranış gösteren, güneşin ve denizin zararlı etkilerinden koruyan ve ayrıca güzel ve keyifli bir duş almanızı sağlayacak kozmetik ürünlerin bulunduğu bir kişisel bakım çantası hazırlamalısınız. Kişisel bakım hayatın her anında önem gösterilmesi gereken bir konu olduğu için gideceğim yerde bulurum düşüncesine kapılmamalı, ihtiyaç olan her şeyi yanınıza almalısınız. İhtiyacınız olan bütün ürünlerin içinde bulunduğu bir çanta, sizlere keyifli ve güvenli bir tatil yaşatacaktır.

GÜNEŞ ÜRÜNLERİNE DİKKAT

Tatile çıkarken yanınızda bulunduracağınız kozmetik ürünlerinin olmazsa olmazı güneş ürünleridir. Güneş kremleri olmadan geçirilen bir tatil somunda genellikle yanıklarla, kızarıklarla ve lekelerle dolu bir cilt olur. Bu nedenle güneşe çıkmadan önce cildinizin açık olduğu yerlere güneş kremi ya da güneş yağı sürmeyi asla ihmal etmemelisiniz. Güneş ürünlerini cildinizin görünen yerlerinde kullandığınız için bu ürünlerin kalitesi olması da oldukça önemli bir husustur. Hem sağlık açısından hem de cildinizin bozulmaması için güneş kremi ve yağlarının kalitesine oldukça dikkat etmeli, cildinizin nemlenmesini sağlayacak ürünleri ilk sıralara koymalısınız.

SAÇLARINIZI KORUYUN

Herkesin farklı özellikte saçları vardır. Yağlı, kuru, mat, normal, kepekli vb. Duşa girdiğiniz zaman yanımızda kendi saçlarınıza göre şampuan bulundurmalı, kendi şampuanınızı kullanmalısınız. Özellikle tatile çıktığınızda saç yıpratıcı etkileri olan deniz, kum ve güneşin saçlarınızı yıpratmasına karşı bulduğunuz her şampuanı kullanmak yerine kendi saçlarınızın ihtiyacı doğrultusunda ürünler kullanmak; saçlarınız için daha uygun olacaktır. Ayrıca saçlarınızın yumuşak ve görkemli olması için kendi ürünlerinizden vazgeçmemeli, saçlarınızı matlaştıracak değişiklikler yapmamalısınız.

ÇANTANIZI HAZIRLAYIN

Doğru şampuanı bulduktan sonra cildinizin ve vücudumuzun alıştığı losyonlar, duş jelleri, deodorantlar kullanmalısınız. Tatile çıkarken kendi kozmetik ürünlerinizi çantanızda bulundurmanız, size her aradığınızı bulma şansı verecektir ve sizleri herhangi bir eksikten kaynaklanan endişeden de kurtaracaktır. Ayrıca çantanızda kolonyalı mendil gibi hijyen amaçlı malzemelerin bulunması, gerek temizlik açısından, gerekse psikolojik açıdan sizleri oldukça rahatlatacaktır. Önleminizi önceden aldığınız keyifli bir tatil için, tatile çıkmadan önce çantalarınızı hazırlamayı unutmayın.

Ayrıca kontrol et:

burun kaşıntısı nasıl geçer

Burun Kaşıntısına Ne İyi Gelir?

İÇİNDEKİLER Peki, burun kaşıntısına ne iyi gelir? Nedenleri nelerdir?Burun Kaşıntısı NedenleriBurun Kaşıntısına Ne İyi Gelir? …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir