Tarçın Yağının Faydaları

SON GÜNCELLEME: Ağustos 7, 2018

Tarçın Yağının Faydaları

Tarçın Yağının Faydaları, “Tarçın yağı”nın faydalarını ve yararlarını açıklıyoruz. Tarçın yağından bayanların faydalanabileceği bir özellik yer alıyor. Bir çok bayan, dudaklarının daha güzel görünmesini ve çekici olmasını isterler. Bunun için çeşitli operasyonlar ve ameliyatlar ile dudaklarını daha dolgun ve olgun göstermek için, çeşitli tedavi yöntemlerini izlemektedirler. Bitkisel olarak tarçın yağı ile dudaklarınızı dolgunlaştırabilirsiniz. “Tarçın yağı dudak olgunlaştırma” yönünden çok etkili bir, bitkisel yağdır.

Tarçın Yağının Faydaları
Tarçın Yağının Faydaları görsel

Tarçın yağını dudaklarımda nasıl kullanmalıyım ? Akşamları yatağınıza girmeden önce, dudaklarınıza tarçın yağını ruj sürer gibi sürmeniz yeterli olacaktır. Biraz yanma ve uyuşma hissi oluşabilir, yan etkisi yoktur. Ancak, ilk kullanımdan itibaren dudaklarınızdaki dolgunlaşmayı gözlerinizle görebilirsiniz.

 

Tarçın yağının cilde olan faydaları ve yararları çoktur. Bir çok bitkisel maskenin hazırlanmasında malzeme listelerinde, mutlaka gözlerinize çarpmıştır. Tarçın yağı ne işe yarar ? Defnegiller familyasından olan bu yağın ana vatanı Güney ve Güneydoğu Asya kıtalarıdır. Türkiye’de ne yazıkki tarçın yetiştirilmiyor. Tropikal bölgelerin bitkisi olduğu için, bizim topraklarımızda uyum sağlamıyor.

 

Tarçın yağının içerisinde yüksek miktarda sinnamik, aldehit, ogenel gibi maddeler bulunmaktadır. Bu maddeler düzgün kullanıldığında bir çok hastalığın tedavisinde ve cilt bakımında önemli değerler elde etmemizi sağlar.

 

Tarçın yağının kısaca faydalarından bahsedecek olursak; Ruh hastalıklarında, kalp rahatsızlıklarında, öksürük, soğuk algınlığı hazımsızlık, nezle, iştahsızlık gibi problemlerinizde kullanabileceğiniz ve son olarak damar hastalıklarında önemli bir yağ olduğunu unutmayınız. Tarçın yağından burnunuza günde 1-2 damla, damlatmanız beyin damarlarınızı açabileceminizi sağlar. Cinsel gücü arttıcı etkisi olduğu gibi, cinsellikte kullanılan en önemli bitkisel yağlardan bir tanesidir. Kullanım şeklini biz, trdiyet.com olarak sizlere şu şekilde öneriyoruz. Yaklaşık olarak bir türk kahvesi fincanı, suyunun içerisine 3-4 damla damlattıktan sonra karıştırıp içebilirsiniz. Bu sağlık bilgisi, tarçın yağının faydaları, tarçın yağı, tarçın yağının yararları, tarçın yağı dudak, tarçın yağının zararları, tarçın yağı ne işe yarar, tarçın yağının cilde faydaları, tarçın yağı kullananlar, tarçın yağı dudak olgunlaştırma gibi kelimelerdeki aramalarınıza, yanıt olabilecek, önemli bir sağlık kaynağıdır.

 

Ayrıca kontrol et:

Buğday tohumu yağı faydaları

Buğday Tohumu Yağı Neye İyi Gelir?

İÇİNDEKİLER Buğday Yağının Faydaları Nelerdir?Buğday Tohumu Yağı Nasıl Kullanılır? Son zamanlarda alternatif tıbbın ilerlemesiyle doğal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir