Suna Dumankaya Kuru Cilt Bakımı Maskesi Tarifi

SON GÜNCELLEME: Ağustos 7, 2018

Suna Dumankaya Kuru Cilt Bakımı Maskesi Tarifi

Suna Dumankaya Kuru Cilt Bakımı Maskesi Tarifi, Cilt kuruluğu günümüzde, hemen, hemen birçok kişide meydana gelen cilt problemlerinden bir tanesidir. Genel olarak cildimizde pul, pul soyulmalar, kepeklenmeler, çatlaklar olarak kendini göstermektedir. Yapılan araştırmalar sonucunda uzmanlar cilt kuruluğundan denediğiniz, birçok sağlık tedavisine karşı sonuç alamıyorsanız, mutlaka bir dermatoloğa başvurmanız gerektiğini söylüyor.

Suna Dumanmaya kuru ciltler için maske

Suna Dumankaya Kuru Cilt Bakımı Maskesi

 

Bilinçsiz kremler kullanarak, cilt sağlığınızı riske atmayın. Bilmediğiniz, kremleri kullanmayın. Banyolarınızı olabildiğince kısa tutmaya özen göstererek, nemlendirici sürmeyi ihmal etmeyin. Yaşlandıkça daha da artacak olan cilt kuruluğu tıp dilinde kserozis olarak bilinmektedir.

Cilt kuruluğunun sebepleri ve nedenleri ne olabilir? En çok çevresel etkenler nedendir. Örnek vermemiz gerekirse, sıcak su, deterjanlar, giysiler, rüzgâra maruz kalmak, çevre kirliliklerinden etkilenmek, klima gibi birçok nedenden dolayı cilt kuruluğu yaşıyor olabilirsiniz.

Güzellik uzmanı Suna Dumankaya kuru ciltler için bitkisel bir maske öneriyor. Bu maske ile hassas ve kuru ciltlere özel bir cilt bakımı uygulamış oluyorsunuz. Bunun için yapmanız gereken tek şey, listedeki malzemeleri temin ederek, haftada 3 kez bu maskeyi uygulamanız.

 

Malzeme listemiz; Yarım adet muz, bir kaşık yoğurt, bir kaşık badem yağı ile malzeme listemizi tamamlıyoruz.

 

Muz ve yoğurdumuzu karıştırarak, üzerine badem yağımızı ilave ediyoruz. Krem haline gelinceye kadar bir kapta karıştırma işlemine devam ediyoruz. Krem haline geldikten sonra yüzümüze sürüp 10 dakika kadar bekletmemiz yeterli olacaktır. Daha sonra ılık su ile yüzümüzü yıkayabiliriz. Cilt kuruluğu yaşadığınız, vücudunuzun tüm bölgeleri için bu bitkisel cilt kuruluğu kremini kullanabilirsiniz.

 

Ayrıca kontrol et:

Boyun Fıtığına Hangi Bölüm Bakar

Boyun fıtığına hangi bölüm bakar, boyun fıtığı boyun omurları arasında yer alan kıkırdakların bazı nedenlere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir