Suçiçeği Hastalığı Nedir Ve Ne iyi Gelir

SON GÜNCELLEME: Ağustos 7, 2018

Suçiçeği Hastalığı Nedir Ve Ne iyi Gelir

Suçiçeği Hastalığı Nedir Ve Ne iyi Gelir, Karbonatlı su tedavisi: Bir bardak su ve bir çorba kaşığı karbonat birbiri ile iyice yaydırılır. Bu karışım içerisine bir sünger daldırılır ve sünger yardımı ile karışım bedenin her yerine sürülerek uygulanır. Karbonat, kabarcıklardaki kaşıntıyı ortadan kaldırır ve tahrişlere niçin olan etkenleri ortadan kaldırır. Suçiçeği döküntüsüne karşı kullanılabilecek en etkili ilaçlar birisi olarak da bilinmektedir.

Suçiçeği Hastalığı Nedir Ve Ne iyi Gelir
Suçiçeği Hastalığı Nedir Görsel

Yulaf ezmesi:

Yulaf ezmesi suçiçeği tedavisinde kullanılabilecek en güvenilir ev ilaçlarından biridir. 2 su bardağı yulaf ezmesi alınır ve ince bir toz durumuna gelene kadar ezilir. Ardından, bu toz 2 litre suyun içerisine konulur ve aşağı yukarı 15 dakika süresince yaydırılır. Bir bez tamamı bu karışımın içine batırılarak ıslatılır. Bir küvetin tabanına iyice yayılarak yerleştirilir ve sonrasında küvetin içerisi ılık su ile doldurulur. Su el ile yaydırılır ve içinde 1 saat kadar yatırılır. Bu tedavi su çiçeğine sahip kişideki kaşıntıyı önlemektedir.

Kaşıntı nasıl geçer: Tutya taşı losyonu: Tutya taşı losyonu döküntüler üstüne sürülebilir. Bu prosedür su çiçeğinin sendromu olan kaşıntıyı yok eder ve kabarcıkların ateşini düşürerek su çiçeğini hafifletir.

İyi gelen bitkiler: Hint leylağı (Nem): Hint leylağı ya da başka adı ile nem yaprağının kuvvetli özellikleri vardır. 1 2 nem yaprağı alınır ve hamur durumuna gelene kadar ezilir. Bu hamur kabarcıkların üstüne yapıştırılarak kaşıntının yok edilmesi sağlanır. Aynı vakitte döküntülerin kurumasına da yardımcı olacaktır.

Bal, bir günde en az iki kez büyülenen alan üstüne sürülerek uygulanmalıdır. Bal bireyin daha acele iyileşmesini ve aynı vakitte kabarcıkların niçin bulunduğu gibi kaşıntının yok olmasını sağlar. Suçiçeğinin neden olabileceği enfeksiyonun iyileşmesine yardımcı olur.

Ayrıca kontrol et:

Kalça Ağrısına Ne iyi Gelir

Kalça Ağrısına Ne iyi Gelir?

Kalça ağrısına ne iyi Gelir? Kalça ağrısı nasıl geçer? sorularının cevabı yazımızın devamında. Son zamanların önemli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir