Soğuk algınlığına ne iyi gelir

SON GÜNCELLEME: Ağustos 7, 2018

soguk-alginligina-ne-iyi-gelir
soguk-alginligina-ne-iyi-gelir

Soğuk algınlığına ne iyi gelir. Soğuk algınlığı hakkında bilgiler, soğuk algınlığı nedir, soğuk algınlığı neden olur, soğuk algınlığı nasıl geçer ne iyi gelir sizlerle inceleyeceğiz.


Soğuk algınlığı nedir ?

Soğuk algınlığı solunum sistemini bozan genellikle üst solunum yolları organlarında bulunan bir enfeksiyon hastalığıdır. Soğuk algınlığı isminden de anlaşılacağı gibi soğuk nedeniyle oluşabilir. Soğuk havada serbest hale geçen enfeksiyonel varlıkların üst solunum yolları organlarına yerleşir. Soğuk denilince akla kış gelmektedir. Soğuk algınlığı grip gibi kış hastalığıdır diyebiliriz. Soğuk algınlığı solunum yolu hastalığı olduğu için kolayca yayılabilir. Solunum ile insandan insana kısa mesafe soluk teması ile kısa zamanda hasta edebilir. Soğuk algınlığı çok kolay şekilde bulaşıcı bir hastalıktır. Soğuk algınlığına birçok virüs neden olabilir. Bilimsel açıklamalara göre soğuk algınlığına iki yüzden fazla virüs neden olabilmektedir. Soğuk algınlığına insan vücudu bağışıklık kazanamaz. Virüs kaynaklı hastalık olduğu için grip gibi her sene şekil değiştirerek insanları hasta eder. Soğuk algınlığına yakalanmamak için vücudumuza giren virüslerin çoğalmasını ve hakimiyet kurmasını önlemek için doğal ve soğuk algınlığına iyi gelen besinleri tüketirsek hastalıktan korunabilir ve hastalığı yenebiliriz.

zencefil-limon
zencefil-limon

Soğuk algınlığına zencefil ve limon

Soğuk algınlığı sırasında bünye zayıflar. Kişi yorgun düşer ve bununla beraber bağışıklık sistemi de zayıflar. Bağışıklık sistemini güçlendirmek ve bireyin eski güçüne geri kavuşması için zencefil ve limon faydalıdır. Soğuk algınlığına ne iyi gelir sorunuza zencefil ve limon yanıt olabilir. Bir bardak çaya yarım limon ve toz halinde zencefil ilave etmeniz sıcak tüketmeniz size yardımcı olacaktır.

Transparent cup of green tea with honey and cinnamon

Soğuk algınlığına ıhlamur çayı

Ihlamur aslında bir çok bitki çayı arasında kendini belli eder. Bir çok rahatsızlığa iyi gelir ve birçok iyi etkisi vardır. Sıcak olarak tüketildiğinde boğaz ve diğer bölümlerdeki iltihabı söker. Soğuk algınlığı sırasında

Ayrıca kontrol et:

Sinüzite Ne İyi Gelir?

İÇİNDEKİLER Sinüzite Ne İyi Gelir?Tuzlu SuGreyfurt ile Sinüzüt TedavisiSıcak Su ile Sinüzit TedavisiSarımsak ile Sinüzit …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir