Soğuk Algınlığı Bitkisel ilaçları Nelerdir

SON GÜNCELLEME: Ağustos 7, 2018

Soğuk Algınlığı Bitkisel ilaçları Nelerdir

Soğuk Algınlığı Bitkisel ilaçları Nelerdir, Genel olarak mevsim şartlarının değişmesiyle birlikte, bir çok bağışıklık sistemi güçlü olmayan kişiler soğuk algınlığının çeşitli türlerine yakalanabilirler. Üşütme, nezle, grip, yüksek ateş, öksürük hepsi aslında bir üşütme hastalığı ve soğuk algınlığıdır. Kış mevsiminde özellikle yaza oranla daha sağlıklı beslenmeli ve kendimizi bulaşıcı hastalıklara karşı korumalıyız. Soğuk algınlığı aşısı belki, evet faydalı olabilir ancak bunu doğal yönden yapmanızı, trdiyet.com olarak öneriyoruz.

 

Soğuk algınlığında doğal yöntem olarak bahsettiğimiz teknik, Profesör Doktor Ahmet Maranki gibi ünlü isimlerin bizler için önerdiği bitkisel çaylar, kürler ve formüllerden oluşmaktadır. Kış aylarında içeceğimiz sıcak içecekler ile hem içimizi hem de sağlımızı en üst seviyeye getirebiliriz.

Soğuk Algınlığı Bitkisel ilaçları Nelerdir
Soğuk Algınlığı Bitkisel ilaçları Nelerdir görsel

Bağışıklık sistemimizi daha iyi bir hale getirerek, soğuk algınlığı hastalığına karşı en iyi gelen şifalı bitkileri bilmemiz, meyveleri bilmemiz yememiz, tüketmemiz gerekiyor. Can boğazdan gelir kavramını unutmayalım.

 

Soğuk algınlığı bitki çayı ; Tarçın, tarçının kabuklarını çay yapar gibi kaynatıp, daha sonra demlenmesi için 10 dakika bekleyelim, günde 2-3 defa bu bitki çayından içerek, vücudumuzu dirençli hale getirerek, soğuk algınlığından bizi korumasından faydalanabiliriz.

 

Zencefil üşütme hastalıklarına iyi geliyor. Toz zencefili bal ile karıştırıp her sabah ve akşam birer tatlı kaşığı yemenizi şiddetle tavsiye ediyoruz. Anında öksürüğü kesiyor.

 

Bir bardak kaynayan suyun içerisine 5-6 gram adaçayı koyarak 10 dakika bekletiniz. Ardından günde 2-3 bardak içebileceğiniz bu bitkisel tedavi yöntemi ile soğuk algınlığından korunabilirsiniz. Bunun dışında ıhlamur, elma kabuğu gibi çaylar içmenizi öneriyoruz. Meyve olarak bol, bol C vitamini içeren meyveler, portakal, mandalina, greyfurt, kivi gibi besinlerle de kendinizi besleyiniz. Böyle bir beslenme şekli ile ne aşıya nede iğneye gereksinim kalarak, soğuk algınlığında en üst düzey korumaya sahip olursunuz.

 

Ayrıca kontrol et:

Boyun Fıtığına Hangi Bölüm Bakar

Boyun fıtığına hangi bölüm bakar, boyun fıtığı boyun omurları arasında yer alan kıkırdakların bazı nedenlere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir