Soğan Suyu Zayıflatır Mı

SON GÜNCELLEME: Ekim 21, 2017

Soğan Suyu Zayıflatır Mı

Soğan Suyu Zayıflatır Mı, Neredeyse her yemeğe, salataya, çorbaya giren soğan sebzemiz bizim coğrafyamızda oldukça değerlidir. Antioksidan bakımından oldukça zengin olan soğanın son günlerde doktorların tavsiyeleriyle soğan suyu kürü ya da soğan suyu diyeti gibi şeyler türedi. Türkiye’nin değerli doktorlarından İbrahim Saraçoğlu soğan kürünü öneren doktorlardan. 15 günden fazla uygulanmaması gerektiği şeklinde uyaran profesör soğan kürünün özellikle hanımlarda çok etkili olacağını söylüyor.

Zayıflama üzerine yapılan çeşitli araştırmalar, iddialar her dönem değişiklik gösterir. Son yıllarda bitkisel sular, detoks gibi yöntemler oldukça popüler. Her yaştan hanımın kafasındaki soru ise bu çok sık adını duyduğumuz soğan suyu zayıflatır mı? Soğan suyu diyeti şok diyetler olarak adlandırılan diyetlerdendir.

Soğan Suyu Zayıflatır Mı
Soğan Suyu Zayıflatır Mı görsel

Vücudun alması gereken vitamin ve minareli sadece soğan suyuyla karşılamak mümkün değil. Şok diyetler bedensel denge, sindirim sistemi, boşaltım sistemi için oldukça zararlıdır. Zayıflama yollarında çok cazip gibi görülseler de çok tehlikeli sonuçlanabiliyor. Kısa zamanda verilen kiloların vücuda geri dönmesi uzun sürmüyor.

Diyetisyenlerin yorumlarına göre yeme alışkanlığını değiştirmeden içilen sebze ya da meyve suları tamamen faydasızdır. Ya da bu durumun tam tersi olan hiçbir besin almadan sadece meyve ya da sebze suları sağlığa hiçbir katkı yapmayacağı gibi vücuttan oldukça minerali alıp götürür. Soğan suyunun zayıflama etkisi görülür ama bunu yaparken kişinin soğan kokusuna katlanması söz konusudur ve tercih meselesidir.

Soğanı soyup üstünü kapatacak şekilde su ve iki çay kaşığı elma sirkesinin içine konulup bekletilir..bir buçuk saat bekletilen soğan oradan alınır cezveye 2 bardak su ilave edilip 12 dakika kısık ateşte kaynatılır ve ılıyınca içmekte zorlananlar limon damlatarak içebilir zayıfladığınızı bir hafta sonun da kendiniz görecek ve hayret edeceksiniz.

 

Yapımı da çok kolay olan bu soğan kurunu her gün taze yapıp en az bir ay devam etmelisiniz HANIMLAR. Soğan suyunun yararları çok fazladır. Günümüzün tehlikeli ve acı bir hastalığı olan kanser tedavisinde etkilidir. Bu özelliğiyle bilinen soğan suyu kanserden korunmak isteyen bireylerin içmesi gereken bir içecektir.

 

Bağırsak ve mide kanseri riski taşıyan hastalar için değerli bir su olan soğan suyu, kansere yakalanma ihtimalini azaltır. Hanımları yakından ilgilendiren faydalarından ilki ise menopoz döneminde görülen yararıdır, menopoz dönemi sonrası rastlanma riski olan kemik erimesi hastalığını önlemeye yardımcı olur.

 

İkinci fayda ise bayanlarda dönem dönem görülen akıntılara da yardımcı olmaktadır. Evet sevgili hanımlar hepimizin bildiği gibi kilo vermeye niyet eden her kez şunu iyi bilmeli diyetine çok dikkat ederek sonuca adım adım erişmeli.Ne olacak ben hem yerim ama soğan suyu ile de harikalar yaratırım:Bu hiç bir mantığa sığmaz aksını iddia eden varsa sözümde meclisten dışarı.

Ayrıca kontrol et:

Felçli Hastalar Ne Kadar Yaşar

İÇİNDEKİLER Felçli Hastalar Ne Kadar YaşarFelcin Nedenleri NelerdirFelçli Hastalar Ne Kadar Sürede İyileşirFelç Belirtileri Nelerdir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir