Siyah Noktaları Gidermek için Ne Yapmalı

SON GÜNCELLEME: Şubat 7, 2019

Siyah Noktaları Gidermek için Ne Yapmalı

Siyah Noktaları Gidermek için Ne Yapmalı, Siyah noktalar her mevsimde ve her insanda görülen cilt sıkıntılarından biridir. Temizlenmediği takdirde her zaman daha zor yok olmaktadırlar ve cilde yavaş yavaş yerleşmektedirler. Bu yüzden siyah noktalar için düzenli peelingler yapılması en sağlıklısıdır. Siyah noktalar bir süre sonra cilde o kadar yerleşir ki bazen ben zannedildiği durumlar bile olmaktadır.

 

Bu yüzden bunların temizliğini geciktirmemek cildi daha sağlıklı halde tutacaktır. Siyah noktaları direkt olarak sıkmak cilt deki dokulara zarar verebilir. Çünkü siyah noktaların sıkılarak çıkması daha zordur. Ne kadar içerisindeki iltihaplar çıktı gibi görünse de sıkılarak çıkarıldığında daima bir miktar iltihap orada kalmakta ve aynı yerde tekrar çoğalıp birikmektedir. Bu yüzden siyah noktalar için bazı peelingler tavsiye edilmektedir.

Siyah Noktaları Gidermek için Ne Yapmalı görsel

Bir tatlı kaşığı mısır unu ve yoğurt karıştırarak uygulanan doğal peeling oldukça işe yarayan yollardan biridir. Fakat peelinglerden önce cildi temizlemek en önemli noktalardan biridir. Ya da bir kase yoğurda karıştırılan birkaç damla limon da işinizi görebilir. Yoğurt cildi beslerken siyah noktaları da yüksek oranda temizlemektedir.

 

Limon suyu da ciltteki mikropları temizlemektedir. Bunların dışında çok tercih edilmese de yüz buhara tutulduktan sonra oldukça hafif baskılarla ya da tırnak kaydırmaları ile siyah noktalar temizlenebilir. Çünkü sıcak su ciltteki gözenekleri açar ve siyah noktalar daha kolay çıkar. Ardından da hemen soğuk su ve temizleme jeli ile temizlemek gerekmektedir.

 

Ayrıca kontrol et:

Felçli Hastalar Ne Kadar Yaşar

İÇİNDEKİLER Felçli Hastalar Ne Kadar YaşarFelcin Nedenleri NelerdirFelçli Hastalar Ne Kadar Sürede İyileşirFelç Belirtileri Nelerdir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir