Siyah Noktalara Bitkisel Tedavi

SON GÜNCELLEME: Ağustos 7, 2018

Siyah Noktalara Bitkisel Tedavi

Siyah Noktalara Bitkisel Tedavi, Cilt sorunlarından biride oluşan siyah noktalardır. Genellikle temiz olmayan ciltlerde meydana gelen siyah noktalar oldukça kötü bir görünüme sahiptir. Cildinizi temizlemek için kolaylıkla hazırlayabileceğiniz maskeleri aşağıda bulabilirsiniz.

Bir kase kadar yoğurda orta boy bir limonun suyunu sıkın. Karıştırdıktan sonra gözlerinize gelmeden bu karışımı yüzünüze sürün. 15 dk kadar bekleyin ve ılık suyla yıkayarak maskeyi çıkartın. Limon suyu cildi temizler ve sivilceleri yok etmeye yardımcı olur.Yoğurdun faydası ise cilde nem kazandırması ve ciltteki yağ oranını dengelemesidir.

Yukarıdaki maskeyi haftada 1 kez uygulayabilirsiniz.

Siyah Noktalara Bitkisel Tedavi
Siyah Noktalara Bitkisel Tedavi görsel

Yulaf ezmesi maskesi

Yulaf ezmesi, cildinizi baştan aşağı temizler ve siyah noktaların yok edilmesini sağlar. Bu maske ciltteki pislikleri temizleyip, cildin fazla yağlanmasını da önlemiş olur. Kuru cilde sahip kişilerin kullanması önerilmez.

Yulaf ezmesi maskesini hazırlamak çok kolaydır. Pişirilen yulafları iyice süzdükten sonra, geniş bir kabın içinde bir kaç dakika ezin. Bu yulaf ezmesini yüzünüze sürün ve ortalama 15dk bekleyin. Daha sonra ılık su ile cildinizi temizleyin.

Siyah noktalara elma

Siyah noktaların en büyük düşmanlarından biride elma sirkesidir. Su ile karıştırdığınız elma sirkesini yüzünüzü temizlemek için kullanabilirsiniz. Bu işlem sivilce oluşumunu da azaltır.

 

Ayrıca kontrol et:

Boyun Fıtığına Hangi Bölüm Bakar

Boyun fıtığına hangi bölüm bakar, boyun fıtığı boyun omurları arasında yer alan kıkırdakların bazı nedenlere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir