Siyah Noktalar Nasıl Temizlenir

SON GÜNCELLEME: Ağustos 7, 2018

Siyah Noktalar Nasıl Temizlenir

Siyah Noktalar Nasıl Temizlenir, Genellikle ergenlik döneminin başlamasıyla beraber ciltte sivilceler ve siyah noktalar belirmeye başlar. Ciltte siyah noktaların oluşması, cilt yapısında aşırı derecede sebum maddesinin salgılanmasından ötürü kaynaklanan bir durumdur ve sürekli olarak tekrarlanması meydana geldiğinde daha profesyonel bir tedavi yöntemi uygulanması için doktorunuza başvurmanız gereken bir durumdur.

Sizler için cildi siyah noktalardan temizlemek ve yenilenmesini sağlamak için çeşitli cilt bakım yöntemlerini düzenledik.

Burundaki Siyah Noktaları Temizleme Kremi

* Siyah noktaları temizleyici krem içeriğinde benzoil ve salisilik bileşenlerinin bulunmasına dikkat etmelisiniz.

* Çok hassas bir cilt yapısına sahipseniz içeriğinde sadece salisilik maddesinin bulunması yeterli olacaktır. Benzoil maddesi cildinizi tahriş edici etkiler gösterebilir.

* İçeriğinde benzoil ve salisilik maddeleri içeren siyah nokta temizleme kremleri güneşe karşı hassasiyeti arttırmaktadır. Bu nedenle akşam saatlerinde kullanılmaları tercih edilmelidir. (Bu etken maddeler güneşin etkilerini arttırıcı özelliktedir.)

Siyah Noktalar Nasıl Temizlenir
Siyah Noktalar Nasıl Temizlenir görsel

Siyah Noktalara Karşı Glikolik Asit Pedleri

* Glikolik asit pedleri ile siyah noktaları temizlemek çok etkili bir yöntemdir. Glikolik asit pedlerinin içerisinde hidroksit asit bileşenleri yer alır ve bu etken madde gözeneklerin açılarak siyah noktaların açığa çıkmasına yardımcı olur.

* Siyah noktaları temizlemek için glikolik asit pedi uygulamak, sadece siyah noktaların fazlaca bulunduğu alanlara pedi yapıştırmak ve bekleme süresinin ardından yavaşça çıkartmaktır.

Gözenek Bantları İle Siyah Noktaları Temizlemek

* Siyah noktaları temizlemek gözenek bantları ile çok kolay bir şekilde mümkün olabilmektedir. Yapmanız gereken tek şey gözenek bandınızın talimatlarında belirtilen uygulama şartlarını yerine getirmek olacaktır.

* Burun gözenekleri için bant uygulamaları haftanın 3 günü düzenli olarak uygulandığında etkili bir çözüm olacaktır. Bazı bantlar cilt tiplerine göre farklı özelliklerde üretilmektedir. Kendi cilt tipinize uygun burun gözenek bandı tercih ederseniz daha etkili sonuçlar elde edebilirsiniz.

* Burun gözenek temizleyici bantlar özellikle su buharı ile yumuşatılan bölgelerde çok daha etkili sonuçlar vermektedir.

Siyah Noktalardan Doğal Yollarla Kurtulmak Kil Maskesi

* Sivilceler ve siyah noktalar genellikle cildin yağlanması sonucu meydana gelen oluşumlardır.

* Sizlerde yağlı cilt yapısına sahipseniz, siyah noktalardan kurtulmak ve cildinizi temizlemek için haftada düzenli olarak 2 kez kil maskesi uygulamalısınız. Bu sayede cildiniz fazla yağı üzerinden atabilecek ve yüzünüzdeki yağ oranının azalmasına bağlı olarak siyah noktalardan kurtulacaksınız.

Cildin Üst Tabakasını Soyan Retioid İçeren Kremler ile Siyah Noktalardan Kurtulmak

* Bir diğer çözüm yolumuz ise içeriğinde retinoid içeren kremlerdir. Bu kremler bazı markalar tarafından jel olarak üretilmekle birlikte cildin üst tabakasını çok az miktarda soyma işlemi ile gözenekleri açar ve siyah noktaların kolaylıkla temizlenmesine yardımcı olur.

Tüm Yöntemler Etkisiz kalırsa Siyah Noktaları Temizlemek İçin En Etkili Yol Mikrodermabrazyon 

* Yukarıda anlatımını gerçekleştirdiğimiz pek çok yöntemi uyguladığınız halde siyah noktalarınızdan kurtulmak mümkün olmuyorsa, son çare olarak bir dermatolog yardımını alarak mikrodermabrazyon uygulamalarını gerçekleştirebilirsiniz. Bu yöntem sayesinde çok kısa süre içerisinde gözenekleriniz yağ ve kirlerden arınacaktır.

 

Ayrıca kontrol et:

Boyun Fıtığına Hangi Bölüm Bakar

Boyun fıtığına hangi bölüm bakar, boyun fıtığı boyun omurları arasında yer alan kıkırdakların bazı nedenlere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir