sivilcelere iyi gelen bitkiler

Sivilcelere Ne İyi Gelir

SON GÜNCELLEME: Ağustos 7, 2018

Sivilcelere Ne İyi Gelir

Sivilceler günümüz dünyasında gençlerin korkulu rüyasıdır. Özellikle günümüzde sivilcelerin tedavisi çok daha zordur. Birçok genç en son çare olarak ilaç tedavisine başvurmak zorunda kalıyor. Günümüzde sivilce tedavisi zordur çünkü hava kirliliği eskisine göre çok daha fazladır. Sürekli stresli yaşam, şehir hayatı, sürekli arabalardan çıkan duman ve birçok çağımıza ait etmenler sivilcelerin tedavisini zorlaştırmaktadır. Ancak sivilce problemi kronik olmayanlar ilaç tedavisine başvurmadan sivilcelerini azaltabilir. Ancak bunun için titiz davranması gerekir. Beslenmesine özen göstermeli ve özellikle yağlardan kaçınılmalıdır. Dışarıdan fast food yenmemeli ve hazır gıdalardan uzak durulmalı. Sadece besin değil yatılan yer gerekirse her gün temizlenmelidir. En geç 2 günde bir yatak takımı değişmelidir. Bu önlemler alındığı sürece sivilceler çok az gözükecektir. Kronik sivilce problemi olanların mutlaka uzman bir doktora başvurmaları gerekir.

Sivilcelere İyi Gelen Besinler

Aslında sivilcelere kötü gelen besinlerden uzak durulsa diğer besinlerin çok fazla önemi kalmayacaktır. Sivilceler yanlış beslenme sonucu oluşan ve hormonal dengesizlikten kaynaklanan bir durumdur. Bu yüzden beslenmeye son derece önem verilmelidir.

Meyveler ve Sebzeler: doğal antioksidan olan meyve ve sebzeler, cildi koruyarak onu onarır. Özellikle A vitamini içeren besinler, cildin yenilenmesinde çok önemlidir. özelikle limon

Tam Tahıllı Gıdalar: lif, mineral ve vitamin içeren bu besinler hormonların dengeli çalışmasını sağlayarak sivilcelerin çıkmasını önler.

Balık:  Omega 3 yağ asidi içeren balıklar sivilcelerin önlenmesinde, cildin yenilenmesinde ve cilt için gerekli olan çinkonun alınmasında önemli bir besin kaynağıdır.

Yağlar:  Yağları kuruyemişlerden daha faydalı olabilir. Zira bol yağlı gıdalar sivilce oluşumunu hızlandırır. Özellikle kızartma yağlardan kesinlikle uzak durulması gerekir.

 

Ayrıca kontrol et:

Sinüzite Ne İyi Gelir?

İÇİNDEKİLER Sinüzite Ne İyi Gelir?Tuzlu SuGreyfurt ile Sinüzüt TedavisiSıcak Su ile Sinüzit TedavisiSarımsak ile Sinüzit …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir