Sivilceler için Doğal Maskeler

SON GÜNCELLEME: Şubat 7, 2019

Sivilceler için Doğal Maskeler

Sivilceler için Doğal Maskeler;

Sivilce İçin Maske 1: 1 adet portakal ve 1 çay kaşığı karbonat. Portakalın kabuklarını rendeledikten sonra havanda krem haline gelesiye kadar dövün. Üzerine kabartma tozunu ekleyin. Sivilcelerin üzerine sürün ve en az 30 dakika bekledikten sonra durulayın.

Sivilce İçin Maske 2: 1 tatlı kaşığı kuru maya, 1 adet öğütülmüş aspirin, 1 çay kaşığı oksijenli su. Tüm malzemeleri karıştırın. 1 hafta boyunca hergün sivilceli bölgenizi bu karışımla yıkayın. 30 dakika bekleyip normal su ile durulayın.

Sivilce İçin Maske 3: 1 tatlı kaşığı toz maya, 2 adet aspirin, 3 damla limon suyu. Aspirin ve limon suyunu karıştırıp aspirin iyice eridikten sonra toz maya ile karıştırın. Sonra sivilceli bölgelere sürüp 15-20 dakika bekleyin. Kuruyunca ılık su ile durulayın.

Sivilceler İçin Çam Katranı Sabunu

Sivilceleri doğal yollardan nasıl temizleyebiliriz? 

Cildimiz bizim her şeyimizdir. Bu yüzden cilt bakımına önem vermeliyiz. Peki, yüzümüzde ergenlikten kalan ve ya stresten çıkan sivilceler için neler yapmalıyız? Öncelikle sivilcelerinizi sıkmamayı öneriyoruz. Eğer sıkarsanız içindeki mikroptan kurtulursunuz evet ama sonradan sivilce izi yüzünüzde kalacaktır. Peki sivilce lekelerini nasıl yok ederiz? Doğal yollarla sivilceleri nasıl temizleriz? Bundan önceki makalelerimizin bir tanesinde sivilceler için doğal yollar, maskeler paylaşmıştık. Bugün sizlere Çam Katranı Sabunu öneriyoruz.

Sivilceler için Doğal Maskeler

Çam Katranı Sabunu Faydaları:

Çam katranı sabunu; sivilcelere, siyah noktalara, ciltte sivilce sıktıktan sonra kalan lekelere kısa sürede etkili çözüm olmuştur. Çam katranı sabunu aynı zamanda egzama, kepek, ciltte oluşan kuruluklar, kurdeşen gibi rahatsızlıklara da iyi geldiği biliniyor. Çam katranı sabunu ardıç katranı sabunu olarak biliniyor.

Çam Katranı Sabunu Kullanımı:

Çam katranı sabununu aktarlardan temin ettikten sonra çam katranı sabununu kullanmadan cildinizi günlük kullandığınız cilt temizleyicisi ile ve ya sade duru su ile temizleyiniz. Temizledikten sonra günde en az iki kere elinizde köpürterek yüzünüze masaj yaparak uygulayın. İki dakika bekledikten sonra ılık su ile durulayın.
Bakımlı günler

Sivilce İçin Soğan ve Sarımsak Kürü

Sivilcelerimden nasıl kurtulabilirim? Günümüzde, en çok karşılaştığımız cilt hastalıklarından bir tanesi de sivilce yani tıp dilinde akne olarak adlandırılır. En çok sivilce ergenlik döneminde başlar ve eğer tedavi edilmez ise ileriki yaşlarda yüzünüzde sivilcelerinizin izini taşıyabilirsiniz. Sivilcelerimin geçmesi için ne yapmalıyım? Derimizin belirli bir yağ oranı vardır, bu yağ oranını aştıktan sonra sivilceler kendini deri üzerinde kırmızı ya da kist şeklinde bazense siyah noktalar şeklinde gösterebilir.

 

Sivilce İçin Soğan ve Sarımsak Kürü

 

Sivilce neden olur? Yağ bezlerimizin birçoğu hemen, hemen kıl köklerimizin içerisinde yer almaktadır. Bu bezeler cilde açılır. Tıkanıklık meydana gelmesi halinde, gözenekler kapanır ve sivilceler meydana gelir. Ne yapmalısınız? Eğer yüzünüzde iz kalmasını istemiyorsanız, mutlaka bir cildiye doktoruna gözükünüz. Çünkü sivilce tedavisi hemen, geçecek bir şey değildir. Yapacağınız yanlış bir tedavi sizi daha da çıkmaza sokabilir. Profesör Doktor Ahmet Maranki, sivilce düşmanı olan ve sivilcelerinize iyi gelecek olan, soğan ve sarımsak kürünü katıldığı televizyon programlarında izleyicileri ile paylaştı.

 

Maranki, şifalı bitkiler üzerinde araştırmalar yapan, ülkemiz açısından önemli bir bilim insanıdır. Sivilceleriniz için, Profesör Doktor Ahmet Marankinin bitkisel formülünü güvenle deneyebilirsiniz. Bunun için bazı malzemeleri temin etmeniz gerekiyor. Nedir bunlar? Göz atalım. 4-5 adet diş sarımsak, bir soğanın dörtte birini temin ediniz. Sarımsakları ve soğanı iyice döverek ezin. Daha sonra birbirine karıştırınız tekrar eziniz. Oluşturmuş olduğumuz, bitkisel kürümüzü sivilcelerin hemen üzerine sürerek, yarım saat kadar bekletiniz. Biraz canınızı acıtabilir, ancak bu kür sivilcelerinizden kurtulmanızı sağlayacak.

 

Ayrıca kontrol et:

Felçli Hastalar Ne Kadar Yaşar

İÇİNDEKİLER Felçli Hastalar Ne Kadar YaşarFelcin Nedenleri NelerdirFelçli Hastalar Ne Kadar Sürede İyileşirFelç Belirtileri Nelerdir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir