Sivilce Lekeleri İçin Bitkisel Krem

SON GÜNCELLEME: Şubat 7, 2019

 

Sivilce lekeleri için bitkisel krem ve çözümler üretebilirsiniz. Bitkisel yöntemlerin son günlerde, birçok kişi tarafından tercih edildiği, özellikle cilt bakımı, yüz bakımı gibi özel konularda çok önem kazandığını belirtmek istiyoruz. Doğal tedavi yöntemleri ile yüz bakımınızı uygulayabilirsiniz.

 

Sivilce Lekeleri İçin Bitkisel Krem

 

Sivilce lekelerinizden kurtulmanız için  size bitkisel krem tarifi veriyoruz. Bu tarif ile sivilcelerinizden kısa zamanda kurtulacağınız gibi, yüz bakımınızı en sağlıklı seviyeye çekebileceksiniz. Sivilce lekeleri için maskeler, kremler uygulamanız, bunları bitkisel yollardan evinizde yapmanız, hem doğal olmanızı, hem de sağlıklı olmanızı sağlayacaktır.

 

Sivilce lekeleri nasıl geçer? 

Genel olarak sivilcelerin ve lekelerin oluşma sebebi, ergenlik yaşları ve sivilceleri ermeden sıkmanız, yağlı yiyecekler tüketmeniz, sivilce oluşumlarına neden olur. Sivilcelerden kurtulmak için çeşitli bitkisel tedavi yöntemlerini deneyebilirsiniz.

Sivilce Lekeleri İçin Bitkisel Krem

Sivilce lekelerine bitkisel çözüm olarak;

Bir tutam biberiye otu, 15 gram adaçayı ve saf alkol bizim malzeme listemiz için, yeterli olacaktır. Biberiye otumuz ile adaçayımızı kaynamış suda kaynatarak demleme işlemini gerçekleştirelim. Ardından 30 dakika gibi bir süre dinlendirelim. Temiz bir süzgeçten geçirerek, içerisine bir fincan saf alkolümüzü de katalım ve karıştırmaya başlayalım. Daha sonra oluşturduğumuz bu bitkisel formülümüzü yüzümüze pamuk ile haftada 3 kez uygulayalım.

 

Sivilce lekelerinden kurtulmak için, çeşitli kremler muhakkak kullanıyorsunuz. Artık kendi bitkisel kreminizi yapma zamanınız geldi. Bitkisel krem için gerekli olan malzeme listemiz; 3 bardak gül suyu, 2 adet elma, 2 çorba kaşığı rezene, 2 çorba kaşığı kereviz, 2 yemek kaşığı arpa unu 2 yumurta akı, bir çay kaşığı lanolin malzeme listemiz biraz kabarık ancak, çok faydalı ve özel bir krem oluşturacağınızdan, şüpheniz olmasın. Ayrıca sivilce kürünü deneyebilirsiniz.

 

Malzeme listemizi tamamladıktan sonra kaynamış olan suyun içerisine gül suyunu, elmamızı rendeleyip, rezenemizi, kerevizimizi rendeleyerek ve arpa unumuzu da koyarak pişirmeye başlayınız. Ardından karışım püre halini alacaktır. Bu anda içerisine çırpılmış olan yumurta akımızı ve lanolini de ekliyoruz. Bu işlemden sonra güzelce süzerek karıştırıyoruz. 1 gün buzdolabında beklettikten sonra, bitkisel kremimiz hazırdır. Sivilcelerimizin üzerine haftada 4 kez bu bitkisel kremi uygulayabiliriz. 2.ci denemeden sonra gözle görülür faydalarını aynaya geçince görebilirsiniz. Sağlıklı günler.

 

Ayrıca kontrol et:

Felçli Hastalar Ne Kadar Yaşar

İÇİNDEKİLER Felçli Hastalar Ne Kadar YaşarFelcin Nedenleri NelerdirFelçli Hastalar Ne Kadar Sürede İyileşirFelç Belirtileri Nelerdir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir