Sivilce izleri Nasıl Geçer

SON GÜNCELLEME: Ağustos 7, 2018

Sivilce izleri Nasıl Geçer

Sivilce izleri Nasıl Geçer, Daha çok yüz bölgesinde olmak üzere vücudun çoğu bölgesinde çıkabilen sivilceler, başta ergenlik çağındaki gençler olmak üzere hemen her yaştaki insanların ortak sorunlarından birisi olmaktadır. Çoğu zaman belirli bir dönemde oluşan bu sivilcelerin oluşmasındaki en büyük neden vücuttaki yağlardır. Çoğu zaman kolaylıkla geçebilen bu sivilceler, bazı sebeplerden dolayı özellikle yüz bölgesinde iz bırakabilmektedir. Elbette olağan üstü durumlar dışında sivilce izlerinden kurtulmak mümkündür. Bu konuda sizlere yardımcı olabilmek için merak ettiğiniz sivilce izleri nasıl geçer sorusunu cevaplandırmaya çalışacağız.

Öncelikle sivilce izlerinin neden ortaya çıktığına bir göz atalım. Böylece sivilcelerin ortaya çıkmasına neden olan etkenleri mümkün oldukça ortadan kaldırabilirsek daha pürüzsüz ve sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz. Sivilce izlerinin oluşmasındaki en büyük sebeplerin başında sıkılarak patlatılması gelmektedir. Aynı şekilde kanlı sivilceler de iz bırakan nedenlerden birisi olmaktadır.

 

Sivilce izleri Nasıl Geçer
Sivilce izleri Nasıl Geçer görsel

Tüm tedbirlerinize rağmen yine de sivilce izleri oluşuyorsa bunları geçirmenin en önemli silahı elma sirkesidir. Dünyanın dört bir yanında sivilce izleri nasıl geçer diye merak edenlerin en çok tercih ettikleri ve birbirlerine önerdikleri en etkili çözüm yolu elma sirkesi olmaktadır. İçeriğinde kimyasal katkı ürünleri bulunmayan doğal olarak hazırlanmış elma sirkesi sivilcelerin yanı sıra vücudun geneline iyi gelecektir. Elma sirkesi dışında sivilce izlerini geçirmek için başka bir sirke kullanmamalısınız. Sirke içeriğindeki etkin asitleri ile cildinizde yıpratıcı etki gösterebilir. Elma sirkesi ise son derece faydalı ve rahatlatıcı olacaktır.

Sivilce izler nasıl geçer diye merak edenlerin bir diğer çözüm yolu ise toz şekerdir. Bildiğimiz toz şekerin içerisinde yer alan gliserin cildin yumuşamasına ve oluşan sivilce izlerinin geçmesine yardımcı olacaktır. Yağlardan ve kirlerden dolayı tıkanan gözeneklerin açılmasında en etkili yollardan birisi olmaktadır.

 

Ayrıca kontrol et:

Boyun Fıtığına Hangi Bölüm Bakar

Boyun fıtığına hangi bölüm bakar, boyun fıtığı boyun omurları arasında yer alan kıkırdakların bazı nedenlere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir