Sivilce Çıkması Nasıl Engellenir?

SON GÜNCELLEME: Şubat 7, 2019

Sivilce Çıkması Nasıl Engellenir?

Sivilce Çıkması Nasıl Engellenir? Sivilceler, başta ergenlik çağında olan kişiler olmak üzere, her yaştan kimsenin başının belasıdır. Sivilce oldukça kötü bir görünüme sebep olur. Kadınlar ise en çok regl dönemlerinde sivilceler ile uğraşmak zorunda kalırlar.

Sivilcelerin çıkmasında, hormonlar etkilidir. Ayrıca yediğimiz gıdalarda, sivilce görülmesinde etkili olur. Ayrıca bazılarımız sivilceleri ile o kadar uğraşmamışken, bazılarımız için ciddi mücadele gerekir. Burada başlıca belirleyici cilt tipimizdir. Aynı zamanda, cildimize gösterdiğimiz özen, sivilcelerin oluşmaması için etkili olur. Genetik mirasımızda, sivilceler ile ne kadar haşır neşir olacağımızı belirler. Gündelik hayatımızdaki stres oranı da, sivilcelere etki eder. Kullandığımız kozmetik ürünlerin kalitesi de, sivilce oluşmasını sağlayabilir. Bunun dışında güneş ışınları, yine belirleyicidir. Kullandığımız bazı ilaçların yan etkisi de, cildimizde sivilceye neden olabilir.

Peki, Sivilce Çıkması Nasıl Engellenir?
Sivilce çıkmasını engellemek için ilk yapılması gereken, cildinizi her daim temiz tutmaktır. Bunun için, cilt tipinize uygun bir temizleyici edinin. Ve bunu, günde iki kere olmak üzere, yüzünüze uygulayın. Fazla temas etmekte, cildinizin yağlanmasına neden olacaktır. Özellikle siz, elleri sürekli yüzünde olan biriyseniz, buna derhal son verin. Ayrıca, ellerinizin temiz olmasının da çok önemli olduğunu unutmayın.

Sivilceyi Sıkmak ya da Sıkmamak

Sivilce Çıkması Nasıl Engellenir

Sivilce çıktığında, kendimizi aynanın önünde buluyoruz. Sonrasında ise asıl savaş başlıyor. O sivilceyi sıkmak ya da sıkmamak! Kesinlikle sivilceniz ile oynamayın. Elinizi sürmeyin. Sivilceler ile oynamak hem yenilerinin çıkmasına neden olur, hem de sivilcelerinizin iz bırakmasına sebebiyet verir.
Her zaman gözeneklerinizin açık olmasına dikkat edin. Bunun için, haftada iki kere buhar uygulayın. Bu, oldukça basit bir yöntemdir. Bir tencerede su kaynatın. Kaynattıktan sonra, üzerine çok kalın olmayan bir havlu koyun. Havluyu biraz beklettikten sonra, yüzüne koyun. Bir süre, havlu yüzünüze örtülü bir biçimde bekledikten sonra, soğuk su ile cildinizi temizleyin. Bu hem gözenekleri açacak, hem de cildinizin canlanmasına neden olacaktır.
Sivilce Çıkması Nasıl Engellenir sorusuna çare olabileceklerden biri de, bitkisel yağlardır. İnternetten bulabileceğiniz, doğal yağlar ile hazırlanan kürler, düzenli bir uygulama ile kısa zamanda sivilcelerinizi yok etmenizi sağlayacaktır.

 

Ayrıca kontrol et:

Felçli Hastalar Ne Kadar Yaşar

İÇİNDEKİLER Felçli Hastalar Ne Kadar YaşarFelcin Nedenleri NelerdirFelçli Hastalar Ne Kadar Sürede İyileşirFelç Belirtileri Nelerdir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir