Şişmanlığın Sağlığa Olumsuz Etkileri

SON GÜNCELLEME: Ağustos 7, 2018

Şişmanlığın Sağlığa Olumsuz Etkileri

Şişmanlığın Sağlığa Olumsuz Etkileri, Beslenme hataları ve beraberinde gelen şişmanlık birçok kanser türleri için bir risk faktörüdür. Meme, rahim ve kolon kanseri bunların başında gelmektedir. Şişmanlık salgınının artmasındaki en önemli faktör ise değişen hayat tarzımız, az hareket etmemiz ve fast food kültürü. Geç saatlerde yenilen yemekler şişmanlık salgınının görmezden gelinen sebepleri arasındadır.

Obezite, gidişat bu yönde devam ettiği takdirde geleceğin en büyük sağlık sorunu olacaktır. Şişmanlık, salgın sıfatını gerçekten hak ediyor. Zira dünyadaki şişmanların sayısı 500 milyonu aşmış durumdadır. Hastalık tüm dünyayı etkisi altına almış vaziyettedir.

Şişmanlığın Sağlığa Olumsuz Etkileri
Şişmanlığın Sağlığa Olumsuz Etkileri görsel

Şişmanlığın temel sebepleri arasında yetersiz beslenme ve beraberinde gelen “hücresel düzeydeki açlık” Bu ne demektir? Bir şeyler yiyoruz. Karnımız doyuyor. Ancak vücudumuz aslında ihtiyaçlarından mahrum kaldığı için aç! Beden bunlardan mahkum kaldıkça sizi daha çok yemeye zorluyor. Siz ise aynı beslenme alışkanlığınızla devam ettiğiniz takdirde vücut bu mesajı daha kuvvetli bir şekilde göndermeye başlıyor ve daha çok yiyorsunuz. Bu kısır döngüden kurtulmanın yolu ise açıktır: Radikal bir alışkanlık değişikliği.

Kalorisi yüksek, vitamin, mineral fakiri yiyecekler artık elimizin altındandır. Artan şehirleşmenin beraberinde getirdiği bu kolaylık, alınan enerji ile yakılan enerji arasında bir dengesizliğe sebep olmaktadır.
 Son yapılan araştırmalara göre şişmanlık, şeker hastalığına, damar tıkanmasına, kalp rahatsızlıklarına ve hipertansiyona neden olmaktadır. Çağımızın vebası olarak nitelendirilen kanseri de tetiklemektedir.

 

Ayrıca kontrol et:

Vücudunuzu Sigara Ve Nikotinden Arındırın

İÇİNDEKİLER Vücudunuzu Sigara Ve Nikotinden ArındırınHangi besinler nikotini arındırır? Vücudunuzu Sigara Ve Nikotinden Arındırın Vücudunuzu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir