Sinüzite Ne İyi Gelir?

SON GÜNCELLEME: Haziran 23, 2018

Sinüzite ne iyi gelir? Sinüzit doğal tedavisi nasıl yapılır? Sinüzite tuzlu su tedavisi hakkında bilgiler ve Sinüzite kesin çözüm için öneriler yazımızda

Sinüzite Ne İyi Gelir?

Sinüzite ne iyi gelir? sorusunun cevabınından önce sinüzit nedir? hangi belirtileri verir? gibi sorulara depinelim. Sinüs enfeksiyonu hapşırma, baş ağrısı belirtileri veren sinüs adı verilen boşlukların enfeksiyonla dolmasıdır. Sinüzitte genellikle gözler, burnun üstüne ve alına yayınlan bir ağrı vardır. Sinüzit ağrısı çekilmesi en zor ağrılardan biridir ve tam bir tedavisi bulunmamaktadır.

Ancak ağrınızı geçiştirecek ve azaltacak yöntemler bulunur. Bu doğal yöntemlerin hiçbir yan etkisi olmadığı için ilaç kullanmaktan daha çok tercih edilir. Sinüs ağrılarını azaltmak birçok insanın hayatını kolaylaştıracaktır. Sinüzit günümüzde çok yaygın bir rahatsızlık ve baş ağrısının temel sebeplerinden biridir.

sinüzite ne iyi gelir

Birçok hasta başını eğdiğinde ağrılarının artığını dile getirir. Sinüzitte bu sonuçla karşılaşmak normaldir. Eğer sinüzit rahatsızlığınız varsa kullanacağınız doğal yöntemlerle ağrılarınızdan nasıl kurtulacağınızı anlatacağız. Aşağıdaki yöntemlerin size en uygun olanını seçerek uygulayınız. Sinüzite ne iyi gelir. Sinüzit nasıl geçer. Bu sorunların cevaplarını sizin için derledikd

Tuzlu Su

Sinüzitin kesin tedavisi olarak görünsede sinüziti tuzlu su ile tamamen ortadan kaldırmak mümkün değildir. Tuzlu su ile burun boşluğunu temizlemek mümkündür. Bu yöntem ağrılarınızı hafifletir.

Greyfurt ile Sinüzüt Tedavisi

Sinüzit tedavisi için greyfurt tüketmek mantıklıdır. Greyfurt ve çekirdeği geçmişten günümüze bir antibiyotik olarak kullanılmıştır. Greyfurt tüketiminin yanı sıra çekirdeğini kurutarak burun spreyinizle karıştırarak burnunuza uygulayabilirsiniz. Greyfurt ve çekirdeği doğal bir antibiyotik olduğu için burnunuzu ve sinüs boşluklarını temizlenecektir. Mikroorganizmalar yok olacaktır. Bu da ağrılarınızı dindirecektir.

Sıcak Su ile Sinüzit Tedavisi

Eğer bütün gün boyunca sıcak su yudumlarsanız yani tüketirseniz sinüzitin ağrılarından kurtulabilirsiniz. Başka bir şey değil, o zaman sadece sıcak su yudumlarken kurtulacaksınız. Sıcak içecekler ya da çorba içmek de aynı sonucu sağlar.

Sarımsak ile Sinüzit Tedavisi

Sinüzite iyi gelen antibiyotikler kategorisinde yer alabilir. Sarımsak neredeyse her rahatsızlıkta karşımıza çıkıyor. Çünkü sarımsak doğal bir antibiyotiktir. Vücudumuzdaki her türlü enfeksiyonun atılımını kolaylaştırır. Sarımsak sıcak yemeklerinize koyarak başlayabilirsiniz. Sıcak bir çorbada bol miktarda sarımsak bulunması size yarımcı olabilir. Böylece hem sıcak su tedavisi hem de doğal antibiyotik tedavisi almış olursunuz.

Buhar Banyosu ile Sinüzit Tedavisi

Sıcak su buharı sinüsleri nemlendirmeye yardımcı olur. Duşta küveti doldurarak bir kaç damla okaliptüs veya mentol serpip buhatını çekmek faydalıdır. Sıcak, buharlı bir duş veya banyo burnun temizlenmesi ve sinüzite iyi gelir.

Eğer bütün çabalarınıza rağmen acılarınızda bir azalma veya dinme yok ise bu ağrılar başka bir hastalığın belirtisi olabilir. En yakın sağlık merkezine giderek doktorunuza başvurunuz. Her baş ağrısı sinüzit değildir.

Diğer yazımız olan Sinüzit Nedir? Belirtileri ve Tedavisi başlıklı makalemizi de inceleyebilirsiniz.


Gelen Aramalar ;

sinüzite tuzlu su
sinüzite ne iyi gelir ibrahim saraçoğlu
sinüzite kesin çözüm
sinüzite iyi gelen antibiyotikler
sinüzit belirtileri
sinüzite iyi gelen bitkiler
sinüzite ne iyi gelir ahmet maranki
sinüzit tedavisi

Ayrıca kontrol et:

Kalça Ağrısına Ne iyi Gelir

Kalça Ağrısına Ne iyi Gelir?

Kalça ağrısına ne iyi Gelir? Kalça ağrısı nasıl geçer? sorularının cevabı yazımızın devamında. Son zamanların önemli …

3 Yorumlar

  1. Sinüzit baş ağrısı yaptığında çok zor geçiyor o yüzden dikkat etmek lazım

  2. Özellikle buhar kürlerini tavsiye ederim tıkanan sinüsleri açıyor. Hatmi çiçeği ve zencefil karışımı ile yapılan buhar kürü mukus salgısını incelmesini sağlıyor ve sizi rahatlatıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir