sigaranın zararları
sigaranın zararları

Sigaranın Cilde Zararları Nelerdir

SON GÜNCELLEME: Ekim 18, 2018

Sigaranın Cilde Zararları Nelerdir, sigaranın zararlarıSigara içmek hiç şüphesiz ki kansere kadar varabilen birçok hastalığa neden olmaktadır. Yavaş yavaş vücudu öldüren sigara ilk başlarda ağızda yaralar, dişlerde sararma, öksürük ve cildin yaşlanması gibi belirtilerin oluşmasına neden olur. Özellikle güzelliğine önem veren kadınların korkulu rüyası olan bu belirtiler ne yazık ki sigarayı bırakmadan geçmemektedir. Sigara cildin çok çabuk bozulmasına neden olur ve çeşitli cilt hastalıklarına davetiye çıkartır. Cildin soluk ve sarı gözükmesine sebep olan sigara, aynı zamanda cildin elastik yapısının kaybolmasına da neden olur. Elastik yapısını kaybeden ciltte pullanma, kaşıntı, kaşıntıya bağlı yaralar gibi belirtiler ortaya çıkar. Daha ileri aşamalarda ise ciltte kırışma ve çatlaklar görülür.

Sigaranın Cilde Zararları Nelerdir

Sigara içen kişinin daha çok ağız ve göz çevresinde görülen bu kırışıklıklar kişinin olduğundan yaşlı ve bakımsız gözükmesine neden olur. Sigara ağız içinde ve kenarlarında devamlı olarak yaraların çıkmasına sebep olur. Bu yaraların geç iyileşmesi ise sigaranın başka bir olumsuz etkisidir. Bunların yanı sıra sigara kullanmak, cildin gerektiği gibi terleyememesine, hava alamamasına, toksinlerin vücuttan atılamamasına ve vücudun ölü hücrelerden arındırılıp yeni hücrelerin oluşamamasına neden olur. Ayrıca derinin kan ihtiyacını karşılayan kılcal damarların daralmasına ve iş göremez hale gelmesine yol açar. Bu durum cildin daha bitkin ve cansız gözükmesine neden olur. Sigara kullanan insanlarda çok daha ileri aşamalarda cilt kanseri görülmesi olasılığı oldukça yüksektir.

 

Ayrıca kontrol et:

Felçli Hastalar Ne Kadar Yaşar

İÇİNDEKİLER Felçli Hastalar Ne Kadar YaşarFelcin Nedenleri NelerdirFelçli Hastalar Ne Kadar Sürede İyileşirFelç Belirtileri Nelerdir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir