Selülitlere Ne iyi Gelir?

SON GÜNCELLEME: Şubat 7, 2019

Selülitlere Ne iyi Gelir?

Selülitlere Ne iyi Gelir, Sadece ünlü sanatçıların korkulu rüyası olmayan selülitlerle birçok bayanın başı belada. Yazımızda selülitlerden kurtulabilmeniz için sizlere bazı önerilerden bulunacağız. Belki bu öneriler sizi biraz zorlayacak ancak emek vermeden yemek olmaz değil mi. Burada tam tersi yapıyoruz emek veriyoruz ama yemeği yemiyoruz. Buyurun şimdi selülitlerden nasıl kurtulabileceğimize hep beraber göz atalım.

Ebediyen selülitlerden kurtulmak için yapılması gerekenler şu şekildedir:

Selülitlere Ne İyi Gelir?

Mümkün olduğunca hazır yiyeceklerden kaçının.  Günde birkaç porsiyon sebze ve meyve tüketin.  Tuzu hayatınızdan olduğu gibi çıkarın. Tuz dokularda çok su tutmaktadır.  Salataların yanında soslardan ve mayonezden uzak durun.
Günde en az 2 litre ( yaz aylarında 3,00 litre) su içmeyi ihmal etmeyin. Su, böbreklerin zehirli atıklarının vücuttan atılmasını sağlar. Aynı zamanda selülitli dokuları temizleyerek bu dokulardaki tuzu atar.  Besinlerin az yağlı olanlarını tercih edin.  Un, şeker, alkol, tuzlu gıdalar, cips, salçalı yiyecekler, soslu gıdalar ve sigaradan uzak durun.

Spor yapmayı alışkanlık haline getirin. Bol yürüyüş yapın.  Yemeklerinizde bitkisel yağları tercih edin. Katı yağlardan uzak durun. Salatalara zeytinyağı ilave edin.  Kullandığınız çamaşırların çok sıkı olmamasına dikkat edin. Dar giysiler düzenli kan dolaşımını engellemektedir. Tüm bunları yapmak belki size işkence gelecek ama bir süre sonra ne kadar sportif bir vücuda sahip olacağınızı kendiniz göreceksiniz. Selülitlerin azaldığını gördükçe belki de bu durumdan keyif alacaksınız. Selülit, kalça ve bacakların üst kısmında oluşan parçacık şeklindeki ve düzensiz yağ kalıntılarıdır. Halk arasında “Portakal kabuğu” olarak bilinen deri altındaki çukurlar, hemen hemen tüm kadınlarda er veya geç oluşmaktadır.

Selülit nasıl oluşur?

Selülit’in genç, yaşlı zayıf, şişman, sportmen ve hareketsiz bayanlarda da oluşabilmesi, akdınların fiziksel yapılarından kaynaklanmaktadır. Kadınların yüksek sayıdaki yağ hücreleri, deri altındaki doku içindeki ceplerde depolanmaktadır. Zaman içerisinde sıvı ve yağ oluşumları bu cepleri şişirip deriyi dışarı doğru iterek “Portakal kabuğu” görünümüne yol açar. Yağ hücrelerinin şişip birbirlerine yaslanmaları ve aynı zamanda deri ile kas dokusu arasında sıkışmaları o bölgedeki kan dolaşımını zorlaştırır ve selülit sorununu artırır.

Selülit ile nasıl baş edilir?

Selülit dış görünümü etkilemesine rağmen, sorun yüzeysel değildir. Selülit derinin alt tabakalarında oluştuğundan, yüzeysel tedaviler sadece kısmen etkili olabiliyorken, sürekli ve etkili bir tedavi için derinin ve dokunun içeriden beslenmesi gerekmektedir. Erkeklerde yağ hücrelerinin ve yağ depolama sisteminin farklı oluşundan dolayı selülit problemi genelde görülmez.

Selülit hakkında doğru ve yanlışlar

Selülit sadece şişman kadınlarda görülür: Hayır, zayıf kadınlarda bile kalça ve bacak kısımlarında selülit oluşabilir. Selülit yaşlanmanın doğal bir sonucudur: Hayır, selülit yaşlandıkça ilerler. Selülit önemli değildir ve kötüleşmez: Hayır, Selülite karşı önlem almazsanız, selülitin görüntüsü zaman içerinde ilerler. Katı diyet selüliti yok eder: Hayır, sadece diyet ile selülittten kurtulamazsınız. Sıkı bir diyet sonucunda vücudunuzdaki yağ oranı bile artabilir. Spor selüliti yok eder: Hayır, diyet ve spor kendi başlarına selüliti yok etmeye yeterli değildir. Vücudunuzdaki enerji ihtiyacında bile selülitin depoladığı yağları

 

Ayrıca kontrol et:

Sinüzite Ne İyi Gelir?

İÇİNDEKİLER Sinüzite Ne İyi Gelir?Tuzlu SuGreyfurt ile Sinüzüt TedavisiSıcak Su ile Sinüzit TedavisiSarımsak ile Sinüzit …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir