Selülite iyi Gelen Bitkisel Çayları

SON GÜNCELLEME: Ağustos 7, 2018

Selülite iyi Gelen Bitkisel Çayları

Selülite iyi Gelen Bitkisel Çayları, Neredeyse tüm kadınların sorunu olan Selülit, hanımların ortak derdidir. Sağlıklı beslenme, spor ve diyet gibi yöntemlerle kurtulmaya çalışsanız da çok inatçıdırlar. Bunun için bitkisel çaylar önereceğiz. Doğal tedavi yönteminde biberiye çayı ve enginar çayı yağ parçalama özellikleri içerdiği için selülitli bölgeye iyi gelmektedir. Bunun yanında hazırlanışı da çok basittir bu çayların. Mesela enginar yaprağını bir bardak suyun içerisine atıp haşlıyorsunuz ve 10 dk kadar süzülmeye bırakıyorsunuz. Günde 3 bardak bu karışımı içtiğiniz zaman gözle görülür bir etki alacaksınız. Unutmayın şeker ilave etmeden tüketmeniz gerekecektir. Yine selülitin bir düşmanı da limondur. Limon suyunu günde 1 bardak tatlandırıcı kullanmadan tükettiğinizde faydalı olacaktır. Greyfurtta bir diğer düşmanıdır selülitin. Yağları parçalayarak, cildin yenilenmesine etki eder. Hatta limondan daha etkili olduğunu da söyleyebiliriz.

Selülite iyi Gelen Bitkisel Çayları
Selülite iyi Gelen Bitkisel Çayları görsel

Ya da kuvvetli birkaç bitkinin karışımından oluşan bir çay önerelim size. Daha etkili olacaktır bu karışım. Ancak birden fazla bitki olduğu için maliyetinde artacağını unutmayın. Rezene, papatya, sinameki, rezene, anason, biberiye, funda yaprağı, kuşburnu. Tüm bu bitkileri karıştırıp her sabah tok karna 1 tutam yarım litre suya ekleyip kaynatın. Daha sonra da süzerek için.

Bu bitkilerin ayrı ayrı çok faydalı özellikleri vardır. Hem zinde kalacaksınız hem de selülitlerinizden kurtulacaksınız. Denemeye kesinlikle değer.

 

 

Ayrıca kontrol et:

Boyun Fıtığına Hangi Bölüm Bakar

Boyun fıtığına hangi bölüm bakar, boyun fıtığı boyun omurları arasında yer alan kıkırdakların bazı nedenlere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir