Selülit Nedir? Selülit Nasıl Tedavi Edilir?

SON GÜNCELLEME: Şubat 7, 2019

Selülit Nedir? Selülit Nasıl Tedavi Edilir?

selülit nedir, selülit nasıl tedavi edilir, selülit nasıl geçer, selülit bitkisel olarak tedavi edilebilen bir sağlık sorunudur. Tek seansta selülitlerinizden kurtulabilirsiniz. Trdiyet, olarak size en güncel selülit haberlerini aktarmaya devam ediyoruz.

 

Selüliti bilmeyenler için açıklayalım. Selülit nedir ? Selülit, cilt ve cilt altı yağ dokusundaki yapısal bozulmalar sonucu, ciltte girintili, çıkıntılı, portakal kabuğu ve gamze görünümüne neden olur. Selülit, erken ergenlik döneminde, kilodan bağımsız olarak ortaya çıkar. Ergenlik sırasındaki kadınların yüzde 85’inde çeşitli şiddette selülit görülür.

Selülit Nedir? Selülit Nasıl Tedavi Edilir?

Selülit sebepleri nelerdir ? Tam olarak bilinmiyor. Ancak ailesel, damarsal, hormonal faktörler, beslenme alışkanlıkları ve çeşitli hastalıklar suçlanıyor. En sık, kalça ve bacaklar, alt karın bölgesi ve göğüslerde görülür.

 

Selülitleri yok etmek mümkün mü ? Günümüzde bir çok yöntem deneniyor. Bu yöntemlerden en bilinenleri şunlardır. Selülitleri yok etmek için tedavi yöntemlerini sıralayalım. Masaj ile selülit yok etme, Kremle ile selülit yok etme, mezoterapi ile selülit tedavisi, vakum yardımlı cihazlar ile selülit tedavisi, radyofrekans yardımlı cihazlar ile selülit tedavisi, Dışarıdan ultrason yardımcı cihazlar ile selülit tedavisi. Dışarıdan lazer yardımlı cihazlar ile de selülitler tedavi edilebilir. Bu yöntemlerin hepsi, selülit görünümünde geçici bir iyileşme sağlasa da, hiç bir zaman kalıcı bir tedavi sağlayamıyor. Çünkü selülit ciltte yapısal bir bozulma sonucu ortaya çıkar ve içerideki bu bozukluğu düzeltmek için dışarıdan yapılan müdahaleler yetersiz kalmaya mahkumdur.

 

Selülit tedavisinde, en etkili yöntemlerden biri cellulaze denen özel selülit lazeridir. Cellulaze tek seansta, özel bir dalga boyuyla hem fıtıklaşmış yağ dokularını eritir ve hem de portakal kabuğu ve ciltteki gamzeleri yok eder.

 

Bu yöntem nasıl uygulanıyor ? Cellulaze nedir ? Hastanın uyutulmasına gerek kalmadan, sadece selülitli olan bölge uyuşturuluyor. Çok küçük bir kesiyle cilt altına giriliyor. Özel bir dalga boyuna sahip lazerle selülit neden olan tüm etkenler tedavi ediliyor. Cellulazı farklı kılan bir diğer özellik, özel dizaynı sayesinde, lazer ışınını istenen alanlara verebilmesidir. Bu yöntemin en büyük avantajı selüliti tek seansta ve kalıcı bir şekilde tedavi etmesidir.

 

Ayrıca kontrol et:

Felçli Hastalar Ne Kadar Yaşar

İÇİNDEKİLER Felçli Hastalar Ne Kadar YaşarFelcin Nedenleri NelerdirFelçli Hastalar Ne Kadar Sürede İyileşirFelç Belirtileri Nelerdir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir