Selülit Banyosu Nasıl Yapılır?

SON GÜNCELLEME: Ağustos 7, 2018

Selülit Banyosu Nasıl Yapılır?

Selülit Banyosu nasıl yapılır? Selülit banyosu, selülit için banyo tuzu, banyo tuzu selülit nedir  biliyor musunuz ? 

Öncelikle kadınların korkulu rüyalarından birisi olan selülitin oluşma sebeplerine ve selülitin ne olduğunu kısaca, trdiyet.com olarak bahsedelim. Selülit nedir ? Derimizin alt tabakasında bulunmakta olan çeşitli yağ dokularının zamanla pütür, pütür görünüm ile deri altında meydana gelmesine “selülit” adı verilir. Yağ hücrelerinin fazla yağı depolayamadığından meydana geldiği, uzman doktorlar tarafından açıklanmaktadır.

 

Günümüzde, selülit için çeşitli bitkisel kremler, bitkisel formüller ve çözümler yer almaktadır. Ancak, doğanın bize sunduğu şifalı su kaynaklarından da yararlanmamız gerekiyor. Selülit banyosunu hiç duydunuz mu ?

Selülit Banyosu Nasıl Yapılır
Selülit Banyosu Nasıl Yapılır

 

Selülitlerinize iyi gelecek şifalı kaynakları açıklıyoruz. Sarmaşık yaprakları selülit oluşumunu engelliyor. 20 gram sarmaşık yaprağı ve 15 gram kırlangıç otunu suda kaynattıktan sonra, elde ettiğimizi suyu, yulaf unu ile karıştırarak, posa haline getirelim. Lapa haline gelen bitkisel karışımımızı selülitli olan bölgemize masaj yoluyla sürerek, emmesi için üzerini temiz bir yünlü bez ile örtelim. Selülit olan bölgemizde yaklaşık olarak 1 saat süre kalması yeterlidir. Bu bitkisel yöntemi haftada 3 kez tekrarlamanız yeterlidir.

Kayın ağacı selülitlere iyi geliyor. Kayın ağacının kabuklarını suda kaynattıktan sonra süzerek, sıvı bir kaba koyunuz ve dinlendirilmesi için 1 gün bekletiniz. Dinlendirdiğimiz sıvıyı selülit olan bölgede, kalacak şekilde suyuna bacağınızı, yada selülitiniz hangi bölgede oluşmuş işe su ile temasını sağlayarak 45 dakika kalmasını sağlayınız.

 

Selülit için banyo tuzu kullanmalı mıyım ?

Kullanabilirsiniz. Selülitleriniz için bakım yapmanız, ona karşı ne kadar kararlı olduğunuzun bir göstergesidir. Yaklaşık olarak yarım kilogram deniz tuzunu küvetinizin içine dökünüz. Daha sonra küvet suyunu 36 ve 38 derece arasın ayarlayarak, küvetin içerisinde 20-25 dakika süre ile kalınız. Selülit banyosundan sonra ılık su ile duş almalı ve bornozunuzu giymelisiniz. Bu bitkisel banyoyu haftada 2 kez uygulamanız yeterlidir.

 

Ayrıca kontrol et:

Boyun Fıtığına Hangi Bölüm Bakar

Boyun fıtığına hangi bölüm bakar, boyun fıtığı boyun omurları arasında yer alan kıkırdakların bazı nedenlere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir